Czytelnia Wszystko co Najważniejsze. Odc. 20. Prof. Andrzej CHWALBA: Najważniejsza bitwa nowoczesnej Europy

TSF Jazz Radio

Najważniejsza bitwa nowoczesnej Europy

Prof. Andrzej Chwalba

Historyk i eseista. Wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego specjalizujący się w historii XIX wieku, historii relacji polsko-rosyjskich, historii najnowszej Polski.

Ryc.Fabien Clairefond

zobacz inne teksty autora

Dyskusja

W dwudziestym odcinku Czytelni Wszystko Co Najważniejsze Prof. Andrzej CHWALBA: Najważniejsza bitwa nowoczesnej Europy

Prof. Andrzej Chwalba to historyk i eseista. Wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego specjalizujący się w historii XIX wieku, historii relacji polsko-rosyjskich, historii najnowszej Polski.

W artykule opublikowanym na łamach Wszystko Co Najważniejsze pisze: “Z jednej strony wzmocnione tysiącami ochotników wojsko polskie zrozumiało, że nie może się cofać, że musi się bić i zwyciężać, a z drugiej wojska sowieckie zaskoczone tak silnym oporem utraciły wiarę w możliwe zajęcie Warszawy. Nie pomogły obietnice sowieckich generałów kierowane do żołnierzy, że przez trzy dni do woli będą mogli rabować”.

Zapraszamy do odsłuchania dwudziestego odcinka Czytelni Wszystko co Najważniejsze. Czyta Mateusz MLECZKO.

Każdy nowy odcinek udostępniany jest co piątek na stronie Wszystko co Najważniejsze, a także na YouTube, Spotify, platformie Anchor, Apple Podcasts, Breaker, Castbox, Google Podcasts, Overcast, Pocket Casts i RadioPublic.

Pierwszy raz na Wszystko Co Najważniejsze?

Aby nie ominąć istotnych tekstów, raz w tygodniu w niedzielę rano wysyłamy newsletter. Zapraszamy do zapisania się:

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam