Czytelnia Wszystko co Najważniejsze. Odc. 19. Prof. Wojciech KUDYBA Centralizacja rynku książki i sformatowanie rynku idei. Rzecz o stanie polskiej literatury

TSF Jazz Radio

Czytelnia Wszystko co Najważniejsze. Odc. 19. Prof. Wojciech KUDYBA Centralizacja rynku książki i sformatowanie rynku idei. Rzecz o stanie polskiej literatury

Prof. Wojciech KUDYBA

Wykładowca akademicki. Członek Towarzystwa Naukowego KUL i gremium partnerskiego KAAD, członek Rady Programowej kwartalnika "Religious and Sacred Poetry" i współpracownik Komisji Języka Religijnego PAN.

zobacz inne teksty autora

W dziewiętnastym odcinku Czytelni Wszystko Co Najważniejsze Prof. Wojciech KUDYBA: Centralizacja rynku książki i sformatowanie rynku idei. Rzecz o stanie polskiej literatury.

Prof. Wojciech Kudyba to wykładowca akademicki. Członek Towarzystwa Naukowego KUL i gremium partnerskiego KAAD, członek Rady Programowej kwartalnika “Religious and Sacred Poetry” i współpracownik Komisji Języka Religijnego PAN.

W artykule opublikowanym na łamach Wszystko Co Najważniejsze pisze: “Porzuconą przez państwo rolę głównego reżysera sceny literackiej przejęły wielkie koncerny medialne, dysponujące środkami, o których rodzime wydawnictwa nie śmiały nawet marzyć. Nici porozumienia z szerszym gronem odbiorców trzyma od tej pory ten, kto dysponuje odpowiednim kapitałem”.

Zapraszamy do odsłuchania dziewiętnastego odcinka Czytelni Wszystko co Najważniejsze. Czyta Mateusz MLECZKO.

Każdy nowy odcinek udostępniany jest co piątek na stronie Wszystko co Najważniejsze, a także na YouTube, Spotify, platformie Anchor, Apple Podcasts, Breaker, Castbox, Google Podcasts, Overcast, Pocket Casts i RadioPublic.

Pierwszy raz na Wszystko Co Najważniejsze?

Aby nie ominąć istotnych tekstów, raz w tygodniu w niedzielę rano wysyłamy newsletter. Zapraszamy do zapisania się:

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam