Podcasty Najważniejsze. Prof. Wojciech KUDYBA Centralizacja rynku książki i sformatowanie rynku idei. Rzecz o stanie polskiej literatury

Podcasty Najważniejsze. Prof. Wojciech KUDYBA Centralizacja rynku książki i sformatowanie rynku idei. Rzecz o stanie polskiej literatury

Photo of Prof. Wojciech KUDYBA

Prof. Wojciech KUDYBA

Wykładowca akademicki. Kierownik Katedry Polskiej Literatury Współczesnej i Krytyki Literackie UKSW. Zastępca redaktora naczelnego miesięcznika "Twórczość".

zobacz inne teksty Autora

W dziewiętnastym odcinku Podcastów Wszystko Co Najważniejsze Prof. Wojciech KUDYBA: Centralizacja rynku książki i sformatowanie rynku idei. Rzecz o stanie polskiej literatury.

Prof. Wojciech Kudyba to wykładowca akademicki. Członek Towarzystwa Naukowego KUL i gremium partnerskiego KAAD, członek Rady Programowej kwartalnika „Religious and Sacred Poetry” i współpracownik Komisji Języka Religijnego PAN.

W artykule opublikowanym na łamach Wszystko Co Najważniejsze pisze: „Porzuconą przez państwo rolę głównego reżysera sceny literackiej przejęły wielkie koncerny medialne, dysponujące środkami, o których rodzime wydawnictwa nie śmiały nawet marzyć. Nici porozumienia z szerszym gronem odbiorców trzyma od tej pory ten, kto dysponuje odpowiednim kapitałem”.

Zapraszamy do odsłuchania dziewiętnastego odcinka Podcastów Wszystko co Najważniejsze. Czyta Mateusz MLECZKO.

Każdy nowy odcinek udostępniany jest co piątek na stronie Wszystko co Najważniejsze, a także na YouTube, Spotify, platformie Anchor, Apple Podcasts, Breaker, Castbox, Google Podcasts, Overcast, Pocket Casts i RadioPublic.

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 7 sierpnia 2020