Podcasty Najważniejsze. Andrzej JAJSZCZYK: Polska nauka przegrywa wyścig Podcasty Najważniejsze. Andrzej JAJSZCZYK: Polska nauka przegrywa wyścig

Polska nauka przegrywa wyścig

Prof. Andrzej JAJSZCZYK

Profesor nauk technicznych, wiceprzewodniczący Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC), dyrektor Narodowego Centrum Nauki w latach 2011-2015, członek korespondent PAN. Autor 12 książek, 300 artykułów i 19 patentów. W 2017 nagrodzony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

zobacz inne teksty Autora

Dyskusja

W ósmym odcinku Podcastów Wszystko co Najważniejsze Andrzej JAJSZCZYK w artykule pt. “Polska nauka przegrywa wyścig”.

Profesor Andrzej Jajszczyk jest profesorem nauk technicznych, członkiem Rady Naukowej Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC), dyrektorem Narodowego Centrum Nauki w latach 2011-2015, członkiem korespondentem PAN oraz autorem 12 książek, 300 artykułów i 19 patentów. W 2017 został nagrodzony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

W artykule na łamach Wszystko co Najważniejsze pisze „Dominujący w naszym kraju model kariery, w którym absolwent uczelni robi w niej doktorat, potem habilitację, aby w końcu zostać tam profesorem jest antyinnowacyjny, prowadzi do skostnienia myśli naukowej, a także sprzyja tworzeniu patologicznych układów osobowych”.

Zapraszamy do odsłuchania ósmego odcinka Podcastów Wszystko co Najważniejsze. Czyta Mateusz MLECZKO.

Każdy nowy odcinek udostępniany jest co piątek na stronie Wszystko co Najważniejsze, a także na YouTube, Spotify, platformie Anchor, Apple Podcasts, Breaker, Castbox, Google Podcasts, Overcast, Pocket Casts i RadioPublic.

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 22 maja 2020

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam