Papież FRANCISZEK: Tylko sprawiedliwość może przynieść pokój
Papież FRANCISZEK

Papież FRANCISZEK

Tylko sprawiedliwość może przynieść pokój

Proces globalizacji, który uwidocznił współzależność narodów i ludów świata, ma fundamentalny wymiar moralny, który musi wyraźnie wybrzmieć w dyskusjach gospodarczych, kulturalnych, politycznych i religijnych.

Paweł SURÓWKA: Une Europe qui croi(î)t
Paweł SURÓWKA

Paweł SURÓWKA

Une Europe qui croi(î)t

Cette région qui représente un cinquième de la population de l’UE (100 millions d’habitants) et environ un tiers de sa superficie, ne fait pas l’objet de la même attention que les autres grandes régions émergentes du monde.

Paweł SURÓWKA: Wschodzące rynki Europy
Paweł SURÓWKA

Paweł SURÓWKA

Wschodzące rynki Europy

Świat potrzebuje bardziej niż kiedykolwiek wcześniej wiedzy o polskich doświadczeniach z ostatnich lat. Davos to także rozmowa o tym, jak włączyć do rozmowy środowiska, które czują się wykluczone z publicznego dyskursu na temat wspólnej przyszłości.

Michał BONI: "Wspólnotę ducha i siły Europy determinuje Solidarność"
Michał BONI

Michał BONI

"Wspólnotę ducha i siły Europy determinuje Solidarność"

„Dobra polityka powinna być jak krystalizowanie i łączenie cząsteczek…. Taka polityka ma sens, media, które taką politykę opisują i pokazują – mają sens. A 24-godzinny polski spór w mediach o zdanie premier Bieńkowskiej: ”sorry…” (nie to powiedzenie, ale ten hałas medialny) nie ma dla prawdziwej polityki znaczenia”

Michał BONI: "Przed Davos. Szanse i ryzyka"
Michał BONI

Michał BONI

"Przed Davos. Szanse i ryzyka"

„Mocno podkreślane są zagrożenia, jakie dla rozwoju świata rodzą dochodowe nierówności. To ważna sprawa – i będzie w ciągu całego 2014 roku rodziła napięcia społeczne i turbulencje polityczne”