Debata Tygodnia WSZYSTKO CO NAJWAŻNIEJSZE w sobotę o 20.30 w Polsat News

TSF Jazz Radio

Debata Tygodnia WSZYSTKO CO NAJWAŻNIEJSZE w sobotę o 20.30 w Polsat News

Instytut Nowych Mediów

Wydawca "Wszystko Co Najważniejsze".
www.instytutnowychmediow.pl

zobacz inne teksty autora

LINK DO PIERWSZEGO PROGRAMU: [LINK]

Eryk Mistewicz autorem “Debaty Tygodnia Wszystko Co Najważniejsze”, nowego cotygodniowego programu w Polsat News. Od 4 stycznia w każdą sobotę o godzinie 20:30.

.Niebanalni goście, niezależni w swoich osądach, dysponujący wiedzą pozwalającą przeprowadzić nas przez coraz bardziej skomplikowaną rzeczywistość. Inspiracją był mój ulubiony program głównej telewizji francuskiej, w którym mądrzy ludzie rozmawiają o tym, co najważniejsze i czynią to w fascynujący sposób. Mam pomysł, jak zrobić to w sobotnim prime time, w czasie najlepszej oglądalności, w Polsce – mówi Eryk Mistewicz.

“Wojny narracji” Eryka Mistewicza w piątek 11 stycznia o 20.30 w Polsat News

.Kolejna “Debata Tygodnia Wszystko Co Najważniejsze” wokół tematu wojny narracji połączy kilka wątków mijającego tygodnia.

– Wojna narracji przechodzi przez nasze domy, miejsca pracy, tytuły prasowe, studia telewizyjne. Kłócimy się, sprzeczamy, dyskutujemy coraz częściej nie wokół faktów, lecz poruszających opowieści – mówi Eryk Mistewicz.

Goście programu przeanalizują narracje ostatniego tygodnia w polskiej polityce, narracyjny atak Władimira Putina na Polskę, narracje wokół zestrzelenia ukraińskiego samolotu i działań Donalda Trumpa wobec Iranu.

Czy jesteśmy w stanie nie poddawać się narracjom? Czy emocje w polityce na plan dalszy muszą odsyłać fakty? Czy jest jeszcze możliwa w Polsce racjonalna, spokojna debata publiczna? Jak bronić się przed fałszywymi narracjami, w tym narracjami atakującymi wspólnotę Polaków?

– Wierzę w misję polskiej inteligencji w tłumaczeniu tego, co się wokół nas dzieje, w przeprowadzaniu widzów przez wydarzenia ostatniego tygodnia. Chciałbym abyśmy w atakującej zewsząd “wojnie narracji” nie zatracili rozumu i przyzwoitości, o tym też będzie ten program – mówi Eryk Mistewicz.

.”Debata Tygodnia Wszystko Co Najważniejsze” powstaje we współpracy z miesięcznikiem opinii “Wszystko Co Najważniejsze”. Gośćmi programu będą: prof. Anna Cegieła z Uniwersytetu Warszawskiego (najwybitniejsza polska badaczka języka debaty publicznej), prof. Michał Kleiber (były prezes Polskiej Akademii Nauk, redaktor naczelny “Wszystko Co Najważniejsze”),Michał Kłosowski (historyk zafascynowany Iranem, szef działu analiz Instytutu Nowych Mediów) i Wojciech Surmacz (prezes Polskiej Agencji Prasowej).

Eryk Mistewicz jest autorem książek, m.in. “Marketing narracyjny” i “Anatomia władzy”, wydawcą pism opinii, prezesem Instytutu Nowych Mediów. Jest laureatem Polskiego Pulitzera, nagrody głównej SDP.

“Debata Tygodnia Wszystko Co Najważniejsze” w każdą sobotę od 20:30 do 21:50 na antenie Polsat News.

Pierwszy raz na Wszystko Co Najważniejsze?

Aby nie ominąć istotnych tekstów, raz w tygodniu w niedzielę rano wysyłamy newsletter. Zapraszamy do zapisania się:

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam