Grupa MOBILNI: "Piękno fotografii (12). Najlepsze polskie fotografie z urządzeń mobilnych"

"Piękno fotografii (12). Najlepsze polskie fotografie z urządzeń mobilnych"

Photo of Grupa MOBILNI

Grupa MOBILNI

Grupa MOBILNI to jedno z ciekawszych wydarzeń w polskiej fotografii ostatnich lat. Gdy każdy posiadacz smartfona staje się fotoreporterem, swój renesans przeżywa fotografia amatorska. Już jednak nie w domach kultury prowadzone są warsztaty fotografii mobilnej, nie tam mistrzowie przekazują wiedzę adeptom sztuki, nie tam oceniane są ich prace i wybierane najlepsze. Internet otworzył wielkie możliwości budowy społeczności, także społeczności dobrej fotografii mobilnej. Współpraca “Wszystko Co Najważniejsze” z Grupą “Mobilni” i promocja na naszych łamach najciekawszych, najlepszych zdjęć wydaje nam się w tej sytuacji oczywista.

zobacz inne teksty Autora

1. Najlepsze zdjęcia z przeglądu Mobilny Tydzień 2.0, edycja 45 (kurator: Michał Szklanowski)

Komentarz: Zdjęcie niedoskonale symetryczne, zrobione przez @wietrzyk_tlg. To zdjęcie ma coś w sobie, od razu zwróciło moją uwagę. Posągowa sylwetka modelki (jak mniemam @bea_tlg), tajemnicza kula tuż za nią, oraz budzący respekt gmach. Okładka na książkę s-f jak nic. Gratulacje za ciekawy kadr.

Komentarz: Następne zdjęcie które zwróciło moją uwagę to portret rowerzystów, autorstwa @ploca. Czarno-biała kompozycja, bardzo ciekawe zastosowanie podwójnego, mocnego winietowania, tajemniczość całego kadru. Kupuję to!

Wszystkie wyróżnione zdjęcia w 45 edycji Mobilnego Tygodnia 2.0


2. Najlepsze zdjęcia z przeglądu Mobilny Tydzień 2.0, edycja 46 (kurator: Mateusz Jaszak)


Komentarz: Łukasz włożył dużo pracy w tą niebanalną fotografię, perfekcyjnie wykorzystał grę światła i cieni i to w dobrym smaku, a przy tym nie przedobrzył z edycją.  

 


Komentarz: Błyskotliwa manipulacja Szymona i odpowiednia perspektywa odmieniły obraz pracy Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Gdańsku. Gratuluję kreatywności!

Wszystkie wyróżnione zdjęcia w 46 edycji Mobilnego Tygodnia 2.0

3. Najlepsze zdjęcia z przeglądu Mobilny Tydzień 2.0, edycja 47 (kurator: Adam Oczkoś)

Komentarz: Autorem pierwszego wyróżnionego zdjęcia jest Marcin Stempień @nesquik09. Zdjęcie charakteryzuje się wyraźnym motywem głównym oraz umiejętnie wykorzystanym miejscem jakim jest instalacja Stanisława Dróżdża “Między”, którą można zobaczyć w MOCAK-u — Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie.   

 

the little prince Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika mariuszj75 (@mariuszj75)

Komentarz: Autorem drugiej fotografii jest Mariusz @mariuszj75. Podobnie jak poprzednie zdjęcie to również charakteryzuje się wyraźnym motywem głównym. Dopełnieniem zdjęcia jest tytuł “the little prince”. A całość idealnie wpisuje się w cytat: “Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, ale niewielu z nich pamięta o tym”..

Wszystkie wyróżnione zdjęcia w 47 edycji Mobilnego Tygodnia 2.0

4. Najlepsze zdjęcia z przeglądu Mobilny Tydzień 2.0, edycja 48 (kurator: Wojtek Papaj)

Komentarz: Pierwsze wyróżnienie 48. Mobilnego Tygodnia trafia do Alka Małachowskiego @hashtagalek – piękny, wieczorny kadr zacierający granice między lądem, morzem i niebem; do tego drobna sylwetka ludzka uzmysławiająca proporcje i dodająca charakteru całości.

Komentarz: Autorką drugiej wyróżnionej fotografii jest Karolina Łuszcz @k_luszcz , która światłem i cieniem opowiada kolejny rozdział najstarszej historii ludzkości — historii kuszenia ;)

Wszystkie wyróżnione zdjęcia w 48 edycji Mobilnego Tygodnia 2.0

Grupa Mobilni

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 21 stycznia 2016