Jerzy POLACZEK: Europa zdolna do adekwatnej odpowiedzi czy samorozbrojona i poddająca się terrorowi?
Jerzy POLACZEK

Jerzy POLACZEK

Europa zdolna do adekwatnej odpowiedzi
czy samorozbrojona i poddająca się terrorowi?

Europa Zachodnia od wielu lat unikała pewnych decyzji z powodu tzw. poprawności politycznej. Granicząca z głupotą pobłażliwość jej elit dla zachowań podważających tradycje europejskie, przede wszystkim te wywodzące się z chrześcijaństwa, jest powalająca. Wiara w sprawczą moc akcji plakatowych i marszów poparcia — jest wręcz żałośnie nieadekwatna, a w istocie samorozbrajająca w stosunku do narastającego zagrożenia.

Jerzy POLACZEK: "SK Bank. Sto lat tradycji. Pierwszy od lat upadek banku"
Jerzy POLACZEK

Jerzy POLACZEK

"SK Bank. Sto lat tradycji. Pierwszy od lat upadek banku"

Kredyty „oferowane” były podmiotom „postawionym pod ścianą”, bez innych opcji, a gdy klient nie radził sobie ze spłatą, oferowano mu kolejny nowy kredyt na spłatę zaległości, oczywiście pobierając znowu wpisowe… Wpisowe zwiększało kapitały, rósł portfel kredytowy i rosła baza depozytowa, zarząd świętował kolejne okrągłe rocznice funkcjonowania SK Banku Wołomin, ale kiedyś prawda musiała wyjść na jaw.

Jerzy POLACZEK: "Uchodźcy. Gdzie jest granica europejskiego kompromisu?"
Jerzy POLACZEK

Jerzy POLACZEK

"Uchodźcy. Gdzie jest granica europejskiego kompromisu?"

Nie jest ważne, co wypycha te masy młodych ludzi w kierunku Europy, jeżeli nie możemy tych przyczyn usunąć. Ani nie możemy ustabilizować Bliskiego i Środkowego Wschodu, ani też nie jesteśmy w stanie zapewnić takiego poziomu życia w tamtych rejonach, by nie opłacało się ryzykować wyjazdu do Europy.

Jerzy POLACZEK: "Europa stoi dziś bezradna i rozbrojona moralnie. Potrzeba mądrości i pilnych działań"
Jerzy POLACZEK

Jerzy POLACZEK

"Europa stoi dziś bezradna i rozbrojona moralnie. Potrzeba mądrości i pilnych działań"

Powinniśmy wypracować kryteria preferencji względem migrantów. Powinny brać one pod uwagę odległość kulturową, co oznacza między innymi, że chrześcijanie w sposób naturalny otrzymują więcej punktów niż muzułmanie. Nie jest to rasizm czy niechęć. Absolutnie nie! Jest to uznanie faktu, że społeczności lokalne, urzędy i służby socjalne nie są przygotowane na absorpcję zbyt dużej liczby ludzi z kultury istotnie różnej od naszej. Tutaj nie tylko chodzi o dobro czy dobrostan „naszych” obywateli, ale również o dobrostan przybyszów.

Jerzy POLACZEK: "O naturalnych preferencjach dla uchodźców chrześcijańskich z Bliskiego Wschodu"
Jerzy POLACZEK

Jerzy POLACZEK

"O naturalnych preferencjach dla uchodźców chrześcijańskich z Bliskiego Wschodu"

Jest to bardziej naturalne, by absorbować ludzi, którzy są nam bliscy kulturowo i językowo, niż sztucznie usiłować włączyć w społeczeństwo ludzi o bardzo różnej od naszej tożsamości kulturowej. Biorąc pod uwagę, że większość uchodźców przybywających na południe Europy to muzułmanie, ich asymilacja w Polsce byłaby o wiele trudniejsza, jeśli w ogóle możliwa, niż osób z kręgu tradycji chrześcijańskiej.

Jerzy POLACZEK: "Polska musi znaleźć miejsce dla chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie"
Jerzy POLACZEK

Jerzy POLACZEK

"Polska musi znaleźć miejsce dla chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie"

Mam nadzieję, że ten mój głos nie pozostanie bez echa, a Polska będzie aktywnie mobilizować społeczność międzynarodową i uczestniczyć w akcjach na rzecz obrony niewinnych ofiar fanatycznych zbrodniarzy tzw. Państwa Islamskiego. Dodajmy — zbrodniarzy, których wyrzeka się już większość światowej społeczności islamskiej.