Joanna LEMAŃSKA: "Cool Pics (27): Francja świętuje"

TSF Jazz Radio

"Cool Pics (27)

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty autora

 

14 lipca największe francuskie święto narodowe – rocznica zdobycia i zburzenia Bastylii co zapoczątkowało Rewolucję Francuską. Parady i szampan, sztuczne ognie, koncerty i spektakle.

Cała Francja świętuje. Z tej okazji chciałabym się z Państwem podzielić tym co najbardziej mi się kojarzy z Francją i w dużej mierze stanowi o tym, jak ten kraj jest postrzegany przez innych.

W mojej fotograficznej opowieści nie może zatem zabraknąć Wieży Eiffla i Sacre Coeur, Piramidy Luwru i Moulin Rouge.

Musiało się także obowiązkowo znaleźć miejsce dla wysportowanego Iya Traore i klimatycznej Cafe de Flore. Trochę szkoda, że zabrakło go dla wielu innych ikon francuskiej stolicy…

Ale – obiecuję powrót już za tydzień.

Joanna Lemańska

BirdyBirdy

Processed with VSCOcam with e2 presetIn flowers

Processed with VSCOcam with e2 presetStand up driver

Red skyRed sky

Processed with VSCOcam with k2 presetWatching the pyramid

Processed with VSCOcam with k1 presetWhirrrrl

Pierwszy raz na Wszystko Co Najważniejsze?

Aby nie ominąć istotnych tekstów, raz w tygodniu w niedzielę rano wysyłamy newsletter. Zapraszamy do zapisania się:

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam