Joanna LEMAŃSKA: "Cool Pics (40): Eksperymenty fotograficzne"

TSF Jazz Radio

"Cool Pics (40)

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty autora

Nie ma to jak spróbować od czasu do czasu czegoś zupełnie nowego. Co prawda Paryż oferuje niezliczone możliwości i miejsca do robienia zdjęć, ale z czasem siłą rzeczy zaczyna się krążyć po tych samych, wiele już razy sfotografowanych miejscach.

Niemal zawsze jednak udaje się znaleźć jakiś sposób na pokazanie ich w zupełnie nowym świetle. Oferowane przez aparat fotograficzny możliwości są tu nieocenione. To dzięki temu miałam okazję spróbować sił w sztuce podwójnej ekspozycji czy też długiego czasu naświetlania.

Z rezultatami bywa różnie, ale te spośród prób, które się udały zdecydowanie zachęcają do dalszego eksperymentowania.

Joanna Lemańska

Processed with VSCOcam with k2 preset

 

Processed with VSCOcam with 6 preset

 

Processed with VSCOcam with e2 preset

 

Processed with VSCOcam with h3 preset

 

Processed with VSCOcam with k3 preset

 

Processed with VSCOcam with k1 preset

Pierwszy raz na Wszystko Co Najważniejsze?

Aby nie ominąć istotnych tekstów, raz w tygodniu w niedzielę rano wysyłamy newsletter. Zapraszamy do zapisania się:

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam