Podcasty Najważniejsze. Magdalena ŁYSIAK: Zwycięstwo literatury polskiej, czyli jak Sienkiewicz Nobla zabrał

Zwycięstwo literatury polskiej, czyli jak Sienkiewicz Nobla zabrał

Photo of Magdalena ŁYSIAK

Magdalena ŁYSIAK

Szef działu prasowego Festiwalu Filmowego Niepokorni Niezłomni Wyklęci, autorka publikacji okolicznościowych, współzałożycielka Stowarzyszenia Sióstr i Braci Henryka II Pobożnego i Anny Śląskiej. W każdej wolnej chwili zgłębia kulturę włoską i architekturę modernistyczną.

zobacz inne teksty Autorki

W kolejnej odsłonie podcastów Wszystko Co Najważniejsze zapraszamy do odsłuchania artykułu Magdaleny ŁYSIAK: Zwycięstwo literatury polskiej, czyli jak Sienkiewicz Nobla zabrał

Magdalena ŁYSIAK to szefowa działu prasowego Festiwalu Filmowego Niepokorni Niezłomni Wyklęci, autorka publikacji okolicznościowych, współzałożycielka Stowarzyszenia Sióstr i Braci Henryka II Pobożnego i Anny Śląskiej. W każdej wolnej chwili zgłębia kulturę włoską i architekturę modernistyczną.

W artykule na łamach Wszystko co Najważniejsze pisze: “W 1901 roku pojawiły się pierwsze głosy, że Sienkiewicz powinien dostać nagrodę Nobla. Sprzedaż samego „Quo vadis” w Ameryce sięgnęła 800 tys. egzemplarzy. Zagorzałym wielbicielem tej powieści był William Faulkner”.

Podcasty Wszystko Co Najważniejsze to najpopularniejsze artykuły od najważniejszych Autorów z Polski i ze świata – teraz również w formie audio. Czyta: Mateusz MLECZKO.

Każdy nowy odcinek udostępniany jest co piątek na stronie Wszystko co Najważniejsze, a także na YouTube, Spotify, platformie Anchor, Apple Podcasts, Breaker, Google Podcasts, Overcast, Pocket Casts i RadioPublic.

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 12 grudnia 2020