Podcasty Najważniejsze. Maciej ZIĘBA OP: Czy zagraża nam sztuczna inteligencja?

Czy zagraża nam sztuczna inteligencja?

Photo of Maciej ZIĘBA OP

Maciej ZIĘBA OP

(1954-2020) Dominikanin, teolog, filozof i publicysta, w latach 1998–2006 prowincjał Polskiej Prowincji Dominikanów, w latach 2007–2010 dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Założyciel i prezes Instytutu Tertio Millennio. Absolwent fizyki na Uniwersytecie Wrocławskim, doktor filozofii na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie.

Ryc.Fabien Clairefond

zobacz inne teksty Autora

W kolejnej odsłonie podcastów Wszystko Co Najważniejsze zapraszamy do odsłuchania artykułu Macieja ZIĘBY OP: Czy zagraża nam Sztuczna Inteligencja?

Maciej ZIĘBA OP to dominikanin, teolog, filozof i publicysta, w latach 1998–2006 prowincjał Polskiej Prowincji Dominikanów, w latach 2007–2010 dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Założyciel i prezes Instytutu Tertio Millennio. Absolwent fizyki na Uniwersytecie Wrocławskim, doktor filozofii na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie.

W artykule na łamach Wszystko co Najważniejsze pisze: “Sami nie wiemy, kim jesteśmy, ponieważ ogromne połaci ludzkiej egzystencji wymykają się wszelkim algorytmom i matematycznemu opisowi, dlatego – choć zapewne można nauczyć komputery układania wierszy i melodii – nie wierzę w stworzenie sztucznej inteligencji w sensie mocniejszym – a więc zdolnej do odwzorowania pracy ludzkiego umysłu. Wierzę natomiast w „rewolucję robotów”.

Podcasty Wszystko Co Najważniejsze to najpopularniejsze artykuły od najważniejszych Autorów z Polski i ze świata – teraz również w formie audio. Czyta: Mateusz MLECZKO.

Każdy nowy odcinek udostępniany jest co piątek na stronie Wszystko co Najważniejsze, a także na YouTube, Spotify, platformie Anchor, Apple Podcasts, Breaker, Google Podcasts, Overcast, Pocket Casts i RadioPublic.

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 4 grudnia 2020