W dwudziestym czwartym odcinku Podcastów Wszystko co Najważniejsze prof. Luc FERRY: Rewolucja transhumanistyczna. Jak technomedycyna i uberyzacja świata zmieniają nasze życie
Prof. Luc FERRY to francuski filozof, b. minister edukacji narodowej. Autor m.in. „Philosophie politique”, „Heidegger et les modernes”, „L’Homme-Dieu ou le sens de la vie” oraz najnowszej „La révolution transhumaniste”.
W artykule na łamach Wszystko co Najważniejsze pisze: “Co zrobilibyśmy w sytuacji, gdybyśmy byli (prawie) nieśmiertelni? Chciałoby nam się pracować, wstawać każdego ranka i udawać się do fabryki, do biura? Czy nie dopadłoby nas znudzenie albo lenistwo? Czego jeszcze musielibyśmy się uczyć po tylu niekończących się dziesięcioleciach naszej egzystencji? Czy wciąż chcielibyśmy się doskonalić i dokonywać wielkich rzeczy? Czy nasze historie miłosne nie stawałyby się nużące? Czy chcielibyśmy i czy w ogóle moglibyśmy mieć jeszcze dzieci? Niekończąca się książka, film, piosenka nie miałyby żadnego sensu. Czy tak samo byłoby z tym „życiem bez końca”? Pytania, które stawia transhumanizm, mają swoją rację bytu choćby dlatego, że zmuszają nas do refleksji nad aktualną kondycją człowieka”.
Zapraszamy do odsłuchania dwudziestego drugiego odcinka Podcastów Wszystko co Najważniejsze. Czyta Mateusz MLECZKO.
Każdy nowy odcinek udostępniany jest co piątek na stronie Wszystko co Najważniejsze, a także na YouTube, Spotify, platformie Anchor, Apple Podcasts, Breaker, Castbox, Google Podcasts, Overcast, Pocket Casts i RadioPublic.