Podcasty Wszystko Co Najważniejsze. Roger SCRUTON: Co było największym grzechem komunizmu?

TSF Jazz Radio


Co było największym grzechem komunizmu?

Roger SCRUTON

(1944-2020) Brytyjski konserwatywny filozof, pisarz, redaktor naczelny The Salisbury Review. Autor ponad 40 książek z dziedziny filozofii, krytyki literackiej, eseistyki politycznej i kulturalnej oraz powieści. Założyciel Conservative Philosophy Group. Odznaczony Krzyżem Wielkim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

Ryc.Fabien Clairefond

zobacz inne teksty autora

W dwudziestym drugim odcinku Podcastów Wszystko Co Najważniejsze Roger SCRUTON: Co było największym grzechem komunizmu?

Roger SCRUTON: (1944-2020) Brytyjski konserwatywny filozof, pisarz, redaktor naczelny The Salisbury Review. Autor ponad 40 książek z dziedziny filozofii, krytyki literackiej, eseistyki politycznej i kulturalnej oraz powieści. Założyciel Conservative Philosophy Group. Związany z Ethics and Public Policy Center w Waszyngtonie.

W artykule opublikowanym na łamach Wszystko Co Najważniejsze pisał: “Polacy dzięki wsparciu Kościoła katolickiego zyskali centrum, wokół którego skupił się opór wobec komunistycznego reżimu. Pozwoliło to na wpuszczenie odrobiny światła pod całun, jakim partia okryła cały kraj”.

Zapraszamy do odsłuchania dwudziestego drugiego odcinka Podcastów Wszystko co Najważniejsze. Czyta Mateusz MLECZKO.

Każdy nowy odcinek udostępniany jest co piątek na stronie Wszystko co Najważniejsze, a także na YouTube, Spotify, platformie Anchor, Apple Podcasts, Breaker, Castbox, Google Podcasts, Overcast, Pocket Casts i RadioPublic.

Pierwszy raz na Wszystko Co Najważniejsze?

Aby nie ominąć istotnych tekstów, raz w tygodniu w niedzielę rano wysyłamy newsletter. Zapraszamy do zapisania się:

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam