Prof. Waldemar CHROSTOWSKI: Hagada - siła opowieści
Ks. prof. Waldemar CHROSTOWSKI

Ks. prof. Waldemar CHROSTOWSKI

Hagada - siła opowieści

Pierwszy przykład skuteczności narracji? Izrael. Nigdzie chyba nie widać siły opowieści tak silnie, jak w tym kraju. Narracja, opowieść, story stanowią fundament konstytuujący tożsamość narodu, wokół narracji budowana jest wspólnota.

Prof. Szewach WEISS: Hagada, opowieść o tożsamości
Prof. Szewach WEISS

Prof. Szewach WEISS

Hagada, opowieść o tożsamości

Żydowska tożsamość opiera się na powtarzanych przez pokolenia opowieściach. Dzięki nim Żydzi czują więź z poprzednimi pokoleniami i mają gwarancję, że następne generacje będą kultywować tradycje i zwyczaje.

Stéphane DANGEL: "Porażka racjonalizmu"
Stéphane DANGEL

Stéphane DANGEL

"Porażka racjonalizmu"

95% informacji w relacji ma charakter nieuświadomiony. To ważne. Możemy liczyć tylko na opowieść, aby zrównoważyć siły będące poza nami, a które występują we wszystkich naszych relacjach z innymi ludźmi. Nie w imię ideologii, lecz konieczności podyktowanej funkcjonowaniem ludzkiego umysłu. Opowieść daje pewność, która przychodzi nam z pomocą, by uładzić chaos naszych umysłów.

Michael HYATT: "Jak wybić się w świecie pełnym zgiełku?"
Michael HYATT

Michael HYATT

"Jak wybić się w świecie pełnym zgiełku?"

Nigdy wcześniej nie trzeba było walczyć z większą konkurencją. Niedawno szukałem telewizora z płaskim ekranem w serwisie Amazon i po podaniu w wyszukiwarce odpowiedniej frazy otrzymałem 19 069 wyników!

Eryk MISTEWICZ: "Wszyscy stajemy się agentami wpływu ?"
Eryk MISTEWICZ

Eryk MISTEWICZ

"Wszyscy stajemy się agentami wpływu ?"

Zbyt często zapominamy, jak wielką siłą w świecie nowych mediów stanowi nasz CZAS, nasza UWAGA, nasza REKOMENDACJA. Nie rozmieniajmy jej na drobne. Nie bądźmy agentami wpływu, pudłami rezonansowymi obcej, niechętnej ukraińskim przemianom, siły.

Eryk MISTEWICZ: "Pokażcie mi swoich wrogów, powiem wam czy wygracie"
Eryk MISTEWICZ

Eryk MISTEWICZ

"Pokażcie mi swoich wrogów, powiem wam czy wygracie"

„Głównym zadaniem naszego wroga jest mobilizowanie naszych zwolenników. Jeśli wciąż byśmy grali wygrane mecze, nie byłoby najmniejszego sensu, aby nam kibicować — wynik byłby przecież znany. Zero emocji, nuda. Bohater nienapotykający na swej drodze żadnych przeszkód, niebudujący napięcia, niczego ciekawego nam przecież nie opowiada.”

Piotr WEREŚNIAK: "Pochwała narracji"
Piotr WEREŚNIAK

Piotr WEREŚNIAK

"Pochwała narracji"

„Dramaturgia zawładnęła światem. Jej prawa rządzą reklamą, sportem, dziennikarstwem, polityką i ekonomią. Dramaturgia wymknęła się z ciemnych sal kinowych, zakurzonych teatrów i szeleszczących kart powieści. Walka z nudą to miliardowy biznes w dzisiejszym świecie”.