Prof. Carles LALUEZA FOX: Archeologia nierówności
Prof. Carles LALUEZA FOX

Prof. Carles LALUEZA FOX

Archeologia nierówności

Starożytne szkielety, praktyki pogrzebowe i DNA ujawniają nierówności obecne w dawnych społeczeństwach.

Rafał WOŚ: Balon gniewu pęcznieje. List do polskiego biznesu
Rafał WOŚ

Rafał WOŚ

Balon gniewu pęcznieje.
List do polskiego biznesu

Przesłanie jest takie, że powinniście się podzielić. Dla Waszego i naszego dobra. Nie tylko dlatego, że tak się godzi i że po to jesteśmy jedną wspólnotą polityczną, żeby się dzielić wspólnie wypracowanymi owocami (bo to po chrześcijańsku, w zgodzie z ideałami humanizmu). Ale również dlatego, że jak się nie podzielicie teraz, to w końcu i Wy przegracie. Bo jak wściekłych barbarzyńców będzie zbyt wielu, to oni w końcu po Was przyjdą.

Jarosław PIETRZAK: Brazylia. Gniew na całą klasę polityczną
Jarosław PIETRZAK

Jarosław PIETRZAK

Brazylia. Gniew na całą klasę polityczną

Kiedy przedstawiciele klasy średniej z taką emfazą mówią o korupcji, jako najważniejszej chorobie drążącej kraj, chorobie domagającej się leczenia w pierwszej kolejności, to dlatego, że nie chcą mówić o chorobie nierówności, której są beneficjentami.

Michał BONI: "Nierówności dochodowe. Temat politycznej batalii 2014"
Michał BONI

Michał BONI

"Nierówności dochodowe. Temat politycznej batalii 2014"

„Otwarcie przestrzeni dla swoistego dealu, umowy z przedsiębiorcami – za stopniowe obniżanie podatków (CIT), czy ujednolicanie stawek i upraszczanie procedur (VAT) pracownicy powinni otrzymać wyższe wynagrodzenia, a budżet efektywnie więcej podatków. Utopia ? A może temat pozwalający wrócić do stołu skłóconym stronom dialogu społecznego w Polsce…”