Paul KRUGMAN: "Błędy i kłamstwa"

TSF Jazz Radio

"Błędy i kłamstwa"

Paul KRUGMAN

Jeden z najbardziej wpływowych ekonomistów. Laureat Nagrody Nobla Memorial (t.zw. ekonomiczny Nobel) w 2008 r. za prace związane z nową teorią handlu. Profesor ekonomii i spraw międzynarodowych na Woodrow Wilson School of Public i na Uniwersytecie Princeton. Felietonista The New York Times. Autor ponad dwudziestu książek, w większości bestsellerów.

Prawda liczy się najbardziej nie tylko z tego względu, iż ci, którzy odmawiają wyciągania lekcji z historii, skazani są w ogólności na powtórki historyczne. Kampania kłamstw, które wciągnęły nas do Iraku jest stosunkowo świeża i dlatego tak ważne byłoby pociągnięcie winowajców do odpowiedzialności. Pomyślmy o ludziach, którzy byli bezpośrednio zaangażowani w knowania służące wymyślaniu fałszywych powodów do wojny.


Tekst dostępny jedynie w wariancie PREMIUM. Aby założyć Konto PREMIUM - [TUTAJ]. Obecnie Konto PREMIUM jest kontem BEZPŁATNYM.

Jeśli posiadasz już konto PREMIUM, zaloguj się.

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam