Kolejne "Wszystko Co Najważniejsze" już czeka! Zapraszamy do EMPIKów i dobrych księgarni

Kolejne "Wszystko Co Najważniejsze" już czeka! Zapraszamy do EMPIKów i dobrych księgarni

W najnowszym wydaniu „Wszystko Co Najważniejsze” ilustracje Fabiena CLAIREFOND z „Le Figaro” do portretów Ojców Polskiej Niepodległości i ich tekstów odnoszących się do współczesności. Całość przygotowana we współpracy z Ośrodkiem Myśli Politycznej. Słyszymy już od pierwszych Czytelników, że ma wartość kolekcjonerską. Dziękujemy za te opinie!

Wydanie otwiera tekst premiera Mateusza MORAWIECKIEGO „Plan dla Europy”. Publikujemy go równolegle w Polsce i we Francji (w L’Opinion). Tekst premiera dopełnia analiza Charlesa BEIGBEDERA „Trzęsienie Europy” oraz tekst prof. Wojciecha ROSZKOWSKIEGO „Niepodległość sto lat temu i dziś”.

W tym wydaniu blok tekstów „Nauka skazana na biznes”. Część „Wszystko Co Najważniejsze” przygotowaliśmy bowiem we współpracy z Polskim Ośrodkiem Rozwoju Technologii i Kongresem 590 – największym wydarzeniem łączącym naukę i biznes. O styku biznesu i nauki piszą Piotr DARDZIŃSKI, Prof. Maciej CHOROWSKI, Prof. Michał KLEIBER, Piotr DYTKO, Łukasz WOJDYGA, Mikołaj JASIŃSKI, Michał KŁOSOWSKI i Abishur PRAKASH.

O tym, że „nie ma energetycznego Świętego Graala” czyli o mitach wokół energetyki pisze Józef SOBOLEWSKI, zaś Andrzej SIDŁO przedstawia polskie firmy już uczestniczące w projektach budowy elektrowni atomowych na świecie. Prof. Łukasz TURSKI polemizuje zaś z Prof. Andrzejem ZYBERTOWICZEM po tekście tego ostatniego na temat różnorodności. Bogumił SOBULA – o Katowicach i postawieniu na ekologię i jakość życia oraz Eryk MISTEWICZ o mediach i natłoku informacji – kończą to wydanie.

Ostatnia strona najnowszego wydania „Wszystko Co Najważniejsze” to esej Macieja ZIĘBY OP „Czy zagraża nam sztuczna inteligencja?”.

Zapraszamy do EMPIKów, dobrych księgarni, a także wysyłkowo: www.operon.pl/wcn – tamże można już nabywać prenumeratę na najbliższe 6 wydań. Dobrej lektury!

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 10 września 2018