Kolejne "Wszystko Co Najważniejsze" już czeka! Zapraszamy do EMPIKów i dobrych księgarni

TSF Jazz Radio

Kolejne "Wszystko Co Najważniejsze" już czeka! Zapraszamy do EMPIKów i dobrych księgarni

W najnowszym wydaniu “Wszystko Co Najważniejsze” ilustracje Fabiena CLAIREFOND z “Le Figaro” do portretów Ojców Polskiej Niepodległości i ich tekstów odnoszących się do współczesności. Całość przygotowana we współpracy z Ośrodkiem Myśli Politycznej. Słyszymy już od pierwszych Czytelników, że ma wartość kolekcjonerską. Dziękujemy za te opinie!

Wydanie otwiera tekst premiera Mateusza MORAWIECKIEGO “Plan dla Europy”. Publikujemy go równolegle w Polsce i we Francji (w L’Opinion). Tekst premiera dopełnia analiza Charlesa BEIGBEDERA “Trzęsienie Europy” oraz tekst prof. Wojciecha ROSZKOWSKIEGO “Niepodległość sto lat temu i dziś”.

W tym wydaniu blok tekstów “Nauka skazana na biznes”. Część “Wszystko Co Najważniejsze” przygotowaliśmy bowiem we współpracy z Polskim Ośrodkiem Rozwoju Technologii i Kongresem 590 – największym wydarzeniem łączącym naukę i biznes. O styku biznesu i nauki piszą Piotr DARDZIŃSKI, Prof. Maciej CHOROWSKI, Prof. Michał KLEIBER, Piotr DYTKO, Łukasz WOJDYGA, Mikołaj JASIŃSKI, Michał KŁOSOWSKI i Abishur PRAKASH.

O tym, że “nie ma energetycznego Świętego Graala” czyli o mitach wokół energetyki pisze Józef SOBOLEWSKI, zaś Andrzej SIDŁO przedstawia polskie firmy już uczestniczące w projektach budowy elektrowni atomowych na świecie. Prof. Łukasz TURSKI polemizuje zaś z Prof. Andrzejem ZYBERTOWICZEM po tekście tego ostatniego na temat różnorodności. Bogumił SOBULA – o Katowicach i postawieniu na ekologię i jakość życia oraz Eryk MISTEWICZ o mediach i natłoku informacji – kończą to wydanie.

Ostatnia strona najnowszego wydania “Wszystko Co Najważniejsze” to esej Macieja ZIĘBY OP “Czy zagraża nam sztuczna inteligencja?”.

Zapraszamy do EMPIKów, dobrych księgarni, a także wysyłkowo: www.operon.pl/wcn – tamże można już nabywać prenumeratę na najbliższe 6 wydań. Dobrej lektury!

Pierwszy raz na Wszystko Co Najważniejsze?

Aby nie ominąć istotnych tekstów, raz w tygodniu w niedzielę rano wysyłamy newsletter. Zapraszamy do zapisania się:

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam