Prof. Guzmán CARRIQUIRY LECOUR: Jaką Amerykę odwiedza Franciszek?
Prof. Guzmán CARRIQUIRY LECOUR

Prof. Guzmán CARRIQUIRY LECOUR

Jaką Amerykę odwiedza Franciszek?

“Polak nie może nie mieć szczególnej więzi z Janem Pawłem II, tak jak każdy Latynos ma emocjonalny związek z Franciszkiem. Ale wszyscy powinniśmy mieć to niepodważalne poczucie wspólnoty z panującym papieżem. Mnie przyszło żyć z 5 papieżami – tak różnymi ze względu na ich pochodzenie, biografię, formację intelektualną, duchową wrażliwość, podejście pastoralne”.

Joanna LEMAŃSKA:Temat : Cool Pics (163). Kolorowa Lima i jej mieszkańcy
Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Temat

Zachwycająca, kolonialna architektura, ukwiecone ulice i parki, a przede wszystkim wyjątkowo barwne fasady budynków, zachęcają do przechadzek i robienia zdjęć. Nie należy także przejść obojętnie obok starego centrum Limy, okolic Plaza de Armas i przylegających ulic.

Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (162). Peru - na zachodnim krańca świata
Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Cool Pics (162).
Peru - na zachodnim krańca świata

Szczęśliwie piękne widoki były wielokrotnie urozmaicane obecnością słynnych, południowoamerykańskich zwierząt, takich jak lamy i ich nieco mniej znane kuzynki wikunie andyjskie, czy też trudne do uchwycenia na zdjęciu, majestatyczne kondory.

Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (161). Przygoda w Peru
Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Cool Pics (161). Przygoda w Peru

Uśmiechnięci i przyjaźnie nastawieni ludzie, a przede wszystkim te stroje! Peruwiańczycy bardzo dbają i cenią sobie swoje stroje i tradycyjny sposób ubierania się. Nie jest to charakterystyczne wyłącznie dla niewielkich mieścin, ponieważ także w Limie i Arequipie bardzo dużo ludzi nosi typowe peruwiańskie ubrania, pochodzące z najróżniejszych stron kraju.