Joanna LEMAŃSKA: "Cool Pics (100) To już setna seria!"
Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

"Cool Pics (100) To już setna seria!"

Islandia, Kambodża, Nowy Jork, Marsylia, Lizbona, Londyn, Praga, Katowice, mój rodzinny Słupsk i inne polskie miasta, no i przede wszystkim Paryż – miasto, w którym mieszkam. Oto po kilka z ulubionych zdjęć z odwiedzonych w ostatnich latach miejsc. Wybrałam te, które chyba najlepiej oddają to, co w fotografowaniu sprawia mi największą frajdę, czyli piękne światło, deszcz i ciekawe warunki pogodowe.

Chiara FERRARIS: "Miesiąc w Paryżu. Dziesięć pomysłów. Wrzesień 2015"
Chiara FERRARIS

Chiara FERRARIS

"Miesiąc w Paryżu. Dziesięć pomysłów. Wrzesień 2015"

Każdy miesiąc zaczynamy od rekomendacji tego, co w najbliższym czasie wypadałoby zobaczyć, wysłuchać, przeżyć w intelektualnej i kulturowej stolicy kontynentu. Wybór tego, co najważniejsze. Wrzesień 2015 zapowiada się w Paryżu wyśmienicie: wystawy, projekcie filmów, wielkie pokazy sztucznych ogni, tydzień kultur zagranicznych, a przy tym rekomendacje miejsc niezwykłych, które w tym miesiącu trzeba odwiedzić.

Paulina MATYSIAK: "Pocztówki z historią (20): Paryż"
Paulina MATYSIAK

Paulina MATYSIAK

"Pocztówki z historią (20)

Była prawdziwą femme fatale, w dodatku z niesamowitym talentem aktorskim. Francuski krytyk filmowy Ado Kyrou pisał o niej: Louise Brooks jest jedyną kobietą, która potrafiła przemienić każdy film w arcydzieło.

Paulina MATYSIAK: "Pocztówki z historią (14): Szkocja"
Paulina MATYSIAK

Paulina MATYSIAK

"Pocztówki z historią (14)

Szkocja, z jej bohaterami takimi jak William Wallace czy Rob Roy, to kraj dzielnych, honorowych ludzi. Możemy zwiedzać Szkocję poszukując śladów znanych osób, pisarzy i ich bohaterów – z Edynburgiem związani byli Walter Scott, Robert Louis Stevenson, czy Arthur Conan Doyle. Możemy jednak postawić na naturę.

Krzysztof KONIECZNY: Gdzie diabeł mówi "Dzień dobry!"
Krzysztof KONIECZNY

Krzysztof KONIECZNY

Gdzie diabeł mówi "Dzień dobry!"

W bezkresie oceanu jawiły się jak Tatry Wysokie, oblane szarą, wzburzoną wodą. W świetle księżyca tliły się jęzory lodowców, a wybrzeże gotowało się w dużych falach przyboju. To był upragniony widok − marzenia przerodziły się w rzeczywistość, którą za chwilę będziemy mogli dotknąć, powąchać i zobaczyć…