Mateusz M. KRAWCZYK: Żyjemy w najbardziej wygodnym ze światów - rozmowa z Beatą PAWLIKOWSKĄ

Żyjemy w najbardziej wygodnym ze światów - rozmowa z Beatą PAWLIKOWSKĄ

Photo of Beata PAWLIKOWSKA

Beata PAWLIKOWSKA

Podróżniczka, pisarka, dziennikarka, tłumaczka, fotografka i ilustratorka książek.

zobacz inne teksty Autorki

Photo of Mateusz M. KRAWCZYK

Mateusz M. KRAWCZYK

Sekretarz redakcji "Wszystko Co Najważniejsze", doktorant w dyscyplinie nauk o polityce i administracji. Absolwent Akademii Młodych Dyplomatów EAD. Stypendysta Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego. Wolontariusz programu MSZ "Wolontariat Polska Pomoc 2019".

Ryc. Fabien Clairefond

zobacz inne teksty Autorki

Rozwój technologiczny wzrasta równomiernie ze wzrostem przypadków depresji i innych chorób cywilizacyjnych, w tym chorób serca, cukrzycy i nowotworów. Moim zdaniem nie żyjemy w najlepszym możliwym świecie. Żyjemy w świecie najbardziej wygodnym – mówi Beata PAWLIKOWSKA w rozmowie z Mateuszem M. KRAWCZYKIEM

.Czy z punktu ludzkiej wygody i komfortu żyjemy w najlepszej epoce? Tak. Mamy bezpieczne domy. Możemy się w nich schronić przed zimnem i gorącem. Kiedy jesteśmy głodni, mamy łatwy dostęp do pożywienia w lodówce, sklepie czy barze.  Przyzwyczailiśmy się do tego, że życie jest łatwe i nie wymaga wysiłku. W tym kontekście może się wydawać,  że żyjemy w najlepszym ze światów.

– (…) od dawna wiedziałam, że coś takiego się zdarzy. Podczas podróży po świecie widziałam jak ludzie traktują ziemię, zwierzęta i środowisko naturalne i często myślałam, że to jest niegodne i że świat nie może się na to zgadzać.  – twierdzi PAWLIKOWSKA.

Gdzie słuchać?
Wszystko co Najważniejsze
YouTube
Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts

Podcast prowadzi: Mateusz M. Krawczyk

Podcast „Wspólny Świat” jest kontynuacją newslettera „Wspólny Świat Wszystko co Najważniejsze”. Każdego tygodnia Mateusz M. KRAWCZYK pochyla się nad najważniejszymi wydarzeniami związanymi z wyzwaniami humanitarnymi i rozwojowymi, przymusową migracją, zmianami klimatu, katastrofami naturalnymi, konsekwencjami konfliktów zbrojnych i edukacją globalną.

Zapisy do newslettera „Wspólny Świat” pod [linkiem].

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 10 czerwca 2022