Mateusz M. KRAWCZYK: Wisi nad nami katastrofa humanitarna - rozmowa z Piotrem ARAKIEM, dyrektorem Polskiego Instytutu Ekonomicznego

Wisi nad nami katastrofa humanitarna - rozmowa z Piotrem ARAKIEM, dyrektorem Polskiego Instytutu Ekonomicznego

Photo of Mateusz M. KRAWCZYK

Mateusz M. KRAWCZYK

Sekretarz redakcji "Wszystko Co Najważniejsze", doktorant w dyscyplinie nauk o polityce i administracji. Absolwent Akademii Młodych Dyplomatów EAD. Stypendysta Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego. Wolontariusz programu MSZ "Wolontariat Polska Pomoc 2019".

Ryc. Fabien Clairefond

zobacz inne teksty Autora

Photo of Piotr ARAK

Piotr ARAK

Dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Ryc.Fabien Clairefond

zobacz inne teksty Autora

Wojna na Ukrainie wzmaga niedobory żywności. Głodem szczególnie zagrożone są państwa Bliskiego Wschodu i Afryki. O tym, jak trudno znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla nadchodzącej katastrofy humanitarnej Mateusz M. KRAWCZYK rozmawia z Piotrem ARAKIEM, dyrektorem Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

.Powszechny głód Europie nie grozi. Natomiast wzrost cen żywności i zdecydowanej większości pozostałych produktów, tak. To będzie poważne wyzwanie. Wzrastają ceny pszenicy i pasz, co przełoży się na wzrost cen chleba i mięsa. Odczują to zwłaszcza najubożsi, ale także klasa średnia oraz konsumenci produktów ekskluzywnych – twierdzi Piotr ARAK w rozmowie z Mateuszem M. KRAWCZYKIEM.

Bardzo możliwe, że dojdzie do sytuacji, kiedy w porcie w Odessie będzie gniło zboże a w Afryce ludzie będą umierać z głodu. Wisi nad nami katastrofa humanitarna – wskazuje Piotr ARAK.

Wisi nad nami katastrofa humanitarna – rozmowa z Piotrem ARAKIEM, dyrektorem Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Gdzie słuchać?
Wszystko co Najważniejsze
YouTube
Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts

Podcast prowadzi: Mateusz M. Krawczyk

Podcast „Wspólny Świat” jest kontynuacją newslettera „Wspólny Świat Wszystko co Najważniejsze”. Każdego tygodnia Mateusz M. KRAWCZYK pochyla się nad najważniejszymi wydarzeniami związanymi z wyzwaniami humanitarnymi i rozwojowymi, przymusową migracją, zmianami klimatu, katastrofami naturalnymi, konsekwencjami konfliktów zbrojnych i edukacją globalną.

Zapisy do newslettera „Wspólny Świat” pod linkiem.

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 3 czerwca 2022