#NajważniejszeDnia. „Studniówka” Ukrainy

#NajważniejszeDnia. „Studniówka” Ukrainy

Photo of Michał KŁOSOWSKI

Michał KŁOSOWSKI

Zastępca Redaktora Naczelnego „Wszystko co Najważniejsze”, szef działu projektów międzynarodowych Instytutu Nowych Mediów, publikuje w prasie polskiej i zagranicznej. Autor programów radiowych i telewizyjnych. Stypendysta Departamentu Stanu USA oraz rzymskiego Angelicum. Ukończył studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie i London University of Arts.

Ryc.Fabien Clairefond

zobacz inne teksty Autora

W dzisiejszym komentarzu #NajważniejszeDnia Michał KŁOSOWSKI, zastępca redaktora naczelnego Wszystko co Najważniejsze podkreśla, że nadchodzący setny dzień wojny na Ukrainie jest z jednej strony tragicznym, a z drugiej heroicznym świętem. Świętem także dla Polski, która solidarnie wspiera sąsiadów od początku konfliktu.

„Widać, że nasz region Europy staje się coraz ważniejszy. Odpadają z tej wspólnej gry, wspólnej drużyny pewne kraje, które jasno wskazują, do której bramki grają. Ale wbrew pozorom to dobrze, bo dużo łatwiej jest walczyć z jawnymi wrogami niż przyjaciółmi, co do których pewności mieć nie możemy” – mówi.

Michał KŁOSOWSKI wskazuje także, że ukraińska „studniówka” powinna być dla nas lekcją. Niewątpliwie żyjemy w ciekawych czasach. Jednak miejmy nadzieję, że nowa dynamika w Europie sprawi, że te czasy będą faktycznie ciekawe i mniej kryzysowe. 

.Zapraszamy do obejrzenia wideo-komentarza.

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 2 czerwca 2022