Kard. Gerhard MüLLER: Czy ludzie są do uratowania nie tyle fizycznie, ile mentalnie?
Kard. Gerhard MüLLER

Kard. Gerhard MüLLER

Czy ludzie są do uratowania nie tyle fizycznie, ile mentalnie?

Wszyscy wiemy, o co toczy się gra: nowa konfrontacja między amerykańsko-europejskim i rosyjsko-chińskim blokiem sił prowadzi świat ku przepaści. Przerażająca wizja trzeciej, a tym samym ostatniej wojny światowej, przed którą przestrzegał papież Franciszek, staje się z geopolitycznego punktu widzenia coraz bardziej prawdopodobna.

Wydanie 525 Wszystko co Najważniejsze
Tygodnik

Tygodnik "Wszystko co Najważniejsze"

Wydanie 525 Wszystko co Najważniejsze

Przygotowaliśmy dla Państwa w najnowszym wydaniu „Wszystko Co Najważniejsze” zarówno teksty o sztucznej inteligencji, która pozostaje najważniejszym wyzwaniem w skali globalnej, jak i o stanie Ameryki przez wyborami oraz o tym, co najbliżej nas: Polsce, Europie i o tym, co dzieje się w za naszą wschodnią granicą.

Andrius KUBILIUS: Putin tej wojny nie wygra, o ile sami w to uwierzymy
Andrius KUBILIUS

Andrius KUBILIUS

Putin tej wojny nie wygra, o ile sami w to uwierzymy

Kraje NATO powinny zobowiązać się do zapewnienia wsparcia wojskowego w wysokości co najmniej 0,25 proc. ich PKB każdego roku, co trzykrotnie zwiększyłoby obecny poziom zachodniego wsparcia wojskowego dla Ukrainy.

Nadia FEDECZKO: Jak Ukraińcy przygotowywali się do wojny?
Nadia FEDECZKO

Nadia FEDECZKO

Jak Ukraińcy przygotowywali się do wojny?

Minęło 10 lat od rosyjskiej agresji na Ukrainę i rozpoczął się trzeci rok inwazji na pełną skalę. Ukraińcy analizują swoje przygotowania do wojny oraz wyciągają wnioski na temat tego, co zostało zrobione dobrze, a co źle i co można było zrobić lepiej.

Wydanie 524 Wszystko co Najważniejsze
Tygodnik

Tygodnik "Wszystko co Najważniejsze"

Wydanie 524 Wszystko co Najważniejsze

Tegoroczna wiosna to czas podsumowań. Trudno się dziwić — spoglądając na to, co dzieje się za wschodnią granicą Polski ale też antycypując zbliżające się wybory europejskie, można się zastanawiać: jak kreślić scenariusze na przyszłość w tak niestabilnej sytuacji?

Edward LUCAS: Ukraina – ostatnia runda
Edward LUCAS

Edward LUCAS

Ukraina – ostatnia runda

Spóźniony amerykański pakiet pomocowy powinien wyleczyć nas zarówno z przygnębienia, jak i samozadowolenia.

Wydanie 521 Wszystko co Najważniejsze
Tygodnik

Tygodnik "Wszystko co Najważniejsze"

Wydanie 521 Wszystko co Najważniejsze

Redaktor Naczelny, prof. Michał KLEIBER wskazuje, że niekontrolowany rozwój Sztucznej Inteligencji jest zagrożeniem trudnym do przecenienia, a w zasadzie nie mającym sobie równych w historii. Widać to w zasadzie każdego dnia, a najtragiczniejszym tego przykładem są wojny. Drony czy inne formy samosterownych broni zaczynają być codziennością na polu walki.

Jurij WYNNYCZUK: Rosja musi zostać zamrożona, aby nie zgniła
Jurij WYNNYCZUK

Jurij WYNNYCZUK

Rosja musi zostać zamrożona, aby nie zgniła

Każdy chce pokoju. Ale pokój ma swoją cenę. Obecnie tą ceną jest terytorium Ukrainy. Wyobraźmy sobie, że Ukraina zgadza się oddać część swojego terytorium i podpisuje porozumienia pokojowe. Ale czy wówczas pokój nadejdzie? I na czyich warunkach może on zapanować? Na warunkach Putina, Orbána, Fico, Xi Jinpinga? Czy któremuś z nich można w ogóle zaufać?

Wydanie 516 Wszystko co Najważniejsze
Tygodnik

Tygodnik "Wszystko co Najważniejsze"

Wydanie 516 Wszystko co Najważniejsze

Dwa lata temu rosyjskie wojska podjęły próbę blitzkriegu na Ukrainie. Wszyscy chyba pamiętamy, jak w pierwszych dniach rosyjskiej pełnosalowej ofensywy ze zdumieniem i przerażeniem obserwowaliśmy ruchy kolejnych rosyjskich armii aż do Kijowa. Celem rosyjskiego prezydenta Władimira Putina oraz jego otoczenia było całkowite zlikwidowanie Ukrainy: zarówno państwa, jak i narodu ukraińskiego, z jego odrębnym językiem i kulturą. Za wschodnią granicą Polski miał powrócić ruski mir.