Wydanie 530 Wszystko co Najważniejsze
Tygodnik

Tygodnik "Wszystko co Najważniejsze"

Wydanie 530 Wszystko co Najważniejsze

Najnowsze wydanie tygodnika „Wszystko Co Najważniejsze”, które oddajemy w Państwa ręce jest jeszcze bardziej niż zazwyczaj francuskie. Wszystko przez rozpisane przez prezydenta Francji Emmanuela MACRONA przedterminowe wybory i sytuację nad Sekwaną.

François-René de CHATEAUBRIAND: O rewolucji, wolności i władzy
François-René de CHATEAUBRIAND

François-René de CHATEAUBRIAND

O rewolucji, wolności i władzy

Wybucha u nas rewolucja, przygotowana zepsuciem obyczajów i zbłąkaniem umysłów. W imię praw obala się religię i moralność; wyrzeka się doświadczenia i obyczaju ojców; kruszy się groby przodków, świętą podstawę wszelkiego trwałego rządu, aby na niepewnym rozumie wznieść społeczeństwo bez przeszłości i bez przyszłości,

Jean-Michel BLANQUER: Szkoła ostoją Republiki
Jean-Michel BLANQUER

Jean-Michel BLANQUER

Szkoła ostoją Republiki

Szkoła zinstytucjonalizowała istniejące od wieków praktyki, stopniowo oferując edukację wszystkim dzieciom. Wiedza i jej przekazywanie stały się par excellence „dobrem wspólnym”, niewyczerpanym bogactwem.

Bruno RETAILLEAU: Przywróćmy porządek Republice
Bruno RETAILLEAU

Bruno RETAILLEAU

Przywróćmy porządek Republice

Możemy przywrócić porządek w Europie, kładąc kres jałowemu konfliktowi z Europejczykami ze środka i wschodu kontynentu. Unia Europejska musi w końcu zaakceptować suwerenność i odrębność kulturową każdego kraju.

Kazimierz M.UJAZDOWSKI: "V Republika wygrała z Frontem Narodowym"
Kazimierz M. UJAZDOWSKI

Kazimierz M. UJAZDOWSKI

"V Republika wygrała z Frontem Narodowym"

„To instytucje V Republiki wygrały z Frontem Narodowym. Blok partii klasycznych, który na początku V Republiki powstrzymywał dynamikę Francuskiej Partii Komunistycznej, dziś działa skutecznie wobec Frontu Narodowego. Wolno sądzić, że mechanizm ten zablokuje także Marine Le Pen w drugiej turze wyborów prezydenckich (2017)” – pisze Kazimierz M.Ujazdowski.

Nicolas SARKOZY: O Republice i demokracji
Nicolas SARKOZY

Nicolas SARKOZY

O Republice i demokracji

Demokracja mogłaby zaakceptować burkę. REPUBLIKA – nie! Ponieważ REPUBLIKA to emancypacja kobiet, a burka jest znakiem ich uprzedmiotowienia. Nie zgadzam się z decyzją minister edukacji narodowej przyzwalającą na to, aby uczennice mogły zasłaniać burką swoją twarz w szkołach. REPUBLIKA obawia się religii, które niszczą granice między przestrzenią publiczną a prywatną, niszczą intymność, wzmagają najniższe instynkty, zazdrość, przeciwstawiają jednych obywateli przeciw drugim.