

Sabina TREFFLER
Polska polityka zagraniczna. Mapa wpływów
Andrzej Duda, Marek Magierowski, Witold Waszczykowski, Jan Parys, Stanisław Karczewski, Adam Kwiatkowski, Jan Dziedziczak, Zdzisław Krasnodębski, Marcin Roszkowski, Krzysztof Szczerski, Tomasz Orłowski, Sławomir Dębski, Arkady Rzegocki, Kazimierz Ujazdowski, Agaton Koziński, Michał Kobosko, Paweł Wroński, Stefan Hambura, Maria Przełomiec… czyli mapa wpływów w polskiej polityce zagranicznej.

Sabina TREFFLER
Uczeń i Mistrz
“Mistrz nie jest zwykłym nauczycielem. Mistrz nie uczy podstaw. Zawsze najpierw potrzebny jest nauczyciel. To on wpaja uczniowi podstawy języka, matematyki, zachowania i wiedzę potrzebną w życiu. Później w uczniu, oczywiście nie w każdym, rodzi się ambicja, by się rozwijać, by umieć więcej. I wtedy uczeń szuka mistrza” – o relacji Mistrz-uczeń Sabina Treffler.

Sabina TREFFLER
Pierwsze dni wojny oczami młodego człowieka
W jednym z przedziałów siedziało dwóch Polaków. Myśleli, że jestem Węgrem i nic nie rozumiem. I zaczęli opowiadać. To było dwóch ludzi z wywiadu polskiego, którzy wykradali oficerów sztabowych z obozu, przebierali w cywilne ubrania i transportowali do Budapesztu, po czym wyrabiali im dokumenty cywilne i transportowali do Francji.

Sabina TREFFLER
Bieg Katorżnika. I po co mi to było?
Bieg na pierwszy rzut oka wygląda jak notoryczne brnięcie w błocie, które wielu może odstręczyć już na samym początku. Jednak jeśli już ktoś się przełamie i niestraszny mu rzeczny szlam, to okazuje się, że przejście, przeczołganie się, przebiegnięcie wyznaczonej trasy do końca jest znakomitym sposobem kształtowania charakteru.

Sabina TREFFLER
Czy możemy jeszcze ufać Europie?
Europa nie jest już tym samym kontynentem, który po dwóch wojnach był ostoją spokoju. Dziś wyjeżdżając z danego kraju mamy coraz częściej świadomość, że gdy wrócimy tam po raz kolejny, odwiedzane przez nas miejsca już nie będą takie same.

Sabina TREFFLER
"#Chopin17. I o tym, jak nowe media dały nam szansę przeżywania Chopina wspólnie"
Media społecznościowe w tej edycji konkursu wiodą prym. Komunikacja internetowa dała nam wszystkim możliwość indywidualnej oceny występów. Pod względem dyskusji i oprawy medialnej najciekawszy jest twitterowy hashtag #Chopin17. Ku mojemu wielkiemu zachwytowi odkryłam na Twitterze kącik osób zainteresowanych muzyką poważną.