Jeremey DONOVAN: "Najważniejszą ze sztuk jest sztuka opowiadania dobrych historii"
Jeremey DONOVAN

Jeremey DONOVAN

"Najważniejszą ze sztuk jest sztuka opowiadania dobrych historii"

Dobrą historię można rozpoznać po tym, że pozwala ona słuchaczowi odkrywać mądrość warstwa po warstwie dzięki interpretacji. Musisz zawrzeć w niej wiele osobistych, emocjonalnych treści oraz jaskrawych szczegółów będących pożywką dla zmysłów. Opowieści nie muszą być obiektywne albo wyważone. W istocie najbardziej wciągające historie są opowiadane z subiektywnego punktu widzenia.

Ryan HOLIDAY: "Stoicka sztuka przekuwania problemów w sukcesy"
Ryan HOLIDAY

Ryan HOLIDAY

"Stoicka sztuka przekuwania problemów w sukcesy"

Nie śpiesz się. Niektóre problemy są trudniejsze niż inne. Zajmij się tymi, które Cię dręczą w tej chwili. Do innych wrócisz później. W końcu dojdziesz do tego etapu. Proces polega na robieniu właściwych rzeczy tu i teraz. Nie martw się tym, co może się wydarzyć później albo jakie będą rezultaty Twoich działań.

Reid HOFFMAN, Ben CASNOCHA: "Nastaw się na ciągłą zmianę. Inaczej zginiesz"
Ben CASNOCHAReid HOFFMAN

Ben CASNOCHA
Reid HOFFMAN

"Nastaw się na ciągłą zmianę. Inaczej zginiesz"

Niegdyś potężne organizacje upadają częściej i szybciej niż dawniej. W latach dwudziestych czy trzydziestych firmy utrzymywały się w indeksie S&P 500 przez średnio sześćdziesiąt pięć lat. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych średni okres pozostawania w tym gronie wynosił już zaledwie dziesięć lat.

Dorie CLARK: "Odkryj siebie na nowo. I rób to co daje ci radość"
Dorie CLARK

Dorie CLARK

"Odkryj siebie na nowo. I rób to co daje ci radość"

Na dzisiejszym konkurencyjnym rynku nikt Cię nie zauważy, jeśli będziesz taki sam jak reszta. I choć naturalnym ludzkim odruchem jest zacieranie różnic, takie działanie może sprawić, że stracisz coś, co mogło przynieść Ci sukces. Zaakceptuj swoje niedoskonałości i spróbuj przekształcić je w atuty.