Forum Wizja Rozwoju: 3W jako przyszłość zrównoważonej gospodarki (cz.I)
FORUM WIZJA ROZWOJU

FORUM WIZJA ROZWOJU

3W jako przyszłość zrównoważonej gospodarki (cz.I)

To jedna z najciekawszych debat, która odbyła się w ramach Kongresu 3W. O węglu, wodzie i wodorze dyskutowali Beata Daszyńska-Muzyczka, Paweł Nierada, Ireneusz Zyska, Piotr Dardziński, Małgorzata Jakubowska, Artur Michalski, Wojciech Myślecki, Michał Wieczorowski. Debatę moderował Michał Kamiński.

Forum Wizja Rozwoju: 3W jako przyszłość zrównoważonej gospodarki (cz.II)
FORUM WIZJA ROZWOJU

FORUM WIZJA ROZWOJU

3W jako przyszłość zrównoważonej gospodarki (cz.II)

To druga część dyskusji, która odbyła się w ramach Forum Wizji Rozwoju, a którego tematem przewodnim był wodór, węgiel i woda. W debacie wzięli udział: Michał Kamiński, Sławomir Halbryt, Tomasz Jarmicki, Marian Krzemiński, Bartosz Krzemiński, Radosław Kwiecień, Bartłomiej Orzeł, Jacek Zalewski.

Prof. Jurand WOJEWODA: Co musimy wiedzieć o stanie wód w Polsce i na świecie?
Prof. Jurand WOJEWODA

Prof. Jurand WOJEWODA

Co musimy wiedzieć o stanie wód w Polsce i na świecie?

W Polsce najwięcej, bo blisko 70 proc. wody zużywamy w procesach przemysłowych. Głównie dotyczy to energetyki, przemysłu spożywczego, chemicznego oraz elektromaszynowego. Warto podkreślić, że przeciętne zużycie wody w przemyśle światowym jest na poziomie 7 proc.! 

Jolanta KRYSOWATA: "Polska właśnie. Wińsko (6) Woda Wińsko. Możesz pić w pracy i za kierownicą!"
Jolanta KRYSOWATA

Jolanta KRYSOWATA

"Polska właśnie. Wińsko (6) Woda Wińsko. Możesz pić w pracy i za kierownicą!"

Nie miałam czasu na pryncypia. Choć mam je w głowie i w kampanii wyborczej myślałam naiwnie, że to pierwsze, czym się zajmę. Promocja gospodarcza i nowe (jakiekolwiek) miejsca pracy. Tym czasem 7 miesięcy kadencji zeszło mi na sprawach doraźnych i myśleniu (tylko i głównie) o pryncypialnych czyli sprawach strategicznych. Woda Wińsko jest pierwsza, bo oczywista, łatwa, tania, szybka, wykonalna.