Prof. Łukasz HARDT: Polityka gospodarcza czasu epidemii Prof. Łukasz HARDT: Polityka gospodarcza czasu epidemii
Prof. Łukasz HARDT

Prof. Łukasz HARDT

Polityka gospodarcza czasu epidemii

Obecny kryzys dobrze pokazuje, że korzystna koniunktura nie jest dana raz na zawsze, że bezrobocie nie odeszło do annałów historii i że konsumenci i firmy powinni w dobrych czasach budować finansową poduszkę bezpieczeństwa na okres kryzysu, nawet jeśli miałoby to odbywać się kosztem krótkookresowej niższej efektywności.

Jakub CIĄŻELA: Polacy przystępują do poszukiwań złota na Marsie Jakub CIĄŻELA: Polacy przystępują do poszukiwań złota na Marsie
Jakub CIĄŻELA

Jakub CIĄŻELA

Polacy przystępują do poszukiwań złota na Marsie

Nasza chęć eksploracji kosmosu nie wynika z tego, że Ziemi grozi zagłada lub kończą się surowce, choć w uzasadnieniach padają i takie argumenty. Na Marsie warunki zawsze będą gorsze niż na Ziemi, a wydobycie surowców i sprowadzenie ich na Ziemię będzie kosztowne. Prawda jest taka, że niezależnie od tego, co mówimy i piszemy, na Marsa pcha nas po prostu ciekawość.

James RICKARDS: Najtwardsza waluta świata. Jak mądrze inwestować w złoto? James RICKARDS: Najtwardsza waluta świata. Jak mądrze inwestować w złoto?
James RICKARDS

James RICKARDS

Najtwardsza waluta świata.
Jak mądrze inwestować w złoto?

Chiny próbują kupić wystarczająco dużo złota, by w przypadku załamania się międzynarodowego systemu walutowego i negocjacji w sprawie kształtu nowego systemu mogły zająć poczesne miejsce przy stole rozmów. Trzy tysiące ton złota kupione przez Chiny w ciągu ostatnich siedmiu lat stanowią prawie 10% oficjalnych światowych rezerw kruszcu.

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam