Agaton KOZIŃSKI: Stany Zjednoczone nie zostawią Ukrainy

Stany Zjednoczone nie zostawią Ukrainy

Photo of Agaton KOZIŃSKI

Agaton KOZIŃSKI

Publicysta. Wcześniej pracował we "Wszystko co Najważniejsze", "Polska The Times", redakcji zagranicznej PAP oraz tygodniku "Wprost". Absolwent dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Płocczanin.

Ryc.Fabien Clairefond

zobacz inne teksty Autora

W dzisiejszym komentarzu #NajważniejszeDnia Agaton KOZIŃSKI, zastępca redaktora naczelnego Wszystko co Najważniejsze zaznacza, że zeszłotygodniowa wizyta Joe Bidena w Europie będzie jednym z najważniejszych wydarzeń dyskutowanych również w tym tygodniu. Jak podkreśla redaktor: Stany Zjednoczone nie zostawią Ukrainy.

– Jednym konkretem było to, że świętością jest artykuł 5. i każdy metr kwadratowy terytorium NATO będzie przez Amerykę strzeżony, że Stany Zjednoczone traktują atak na to terytorium jako atak na samą siebie. Druga rzecz: nazwanie wprost po imieniu Władimira Putina „rzeźnikiem” przez Joe Bidena. Mało dyplomatyczny język, padło to gdzież na obrzeżach spotkania. Nie zmienia to faktu, że było to bardzo barwne sformułowanie, tak samo jak wzbudzający wiele kontrowersji dyplomatycznych zwrot o tym, że ten człowiek nie może pozostać dłużej u władzy – mówi.

Agaton KOZIŃSKI wskazuje także, sama wizyta prezydenta USA oznacza, że Stany Zjednoczone nie zamierzają zostawią Ukrainy samej sobie.

.Zapraszamy do obejrzenia wideo-komentarza.

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 28 marca 2022