Joanna LEMAŃSKA: "Cool Pics (30): Ogrody Moneta"

TSF Jazz Radio

Cool Pics (30)

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty autora

Musée d’Orsay, Orangerie, Louvre – wielbiciele natury, pięknego światła i delikatnych pasteli znajdą tam olśniewającą kolekcję obrazów Claude’a Moneta, w tym chyba najbardziej znaną z jego serii – impresje z japońskiego ogrodu malarza.

Gdy już nacieszy się oczy tymi dziełami warto wybrać się do Giverny i zobaczyć na żywo słynne nenufary, mostki i łódki. Położony kilkadziesiąt kilometrów od Paryża ogród nie ma sobie równych.

Joanna Lemańska

IMG_8367

Giverny

IMG_8370

Giverny

Processed with VSCOcam with 5 preset

Giverny

Processed with VSCOcam with f2 preset

Giverny

Processed with VSCOcam with f2 preset

Giverny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam