Joanna LEMAŃSKA: "Cool Pics (30): Ogrody Moneta"

TSF Jazz Radio

Cool Pics (30)

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty autora

Musée d’Orsay, Orangerie, Louvre – wielbiciele natury, pięknego światła i delikatnych pasteli znajdą tam olśniewającą kolekcję obrazów Claude’a Moneta, w tym chyba najbardziej znaną z jego serii – impresje z japońskiego ogrodu malarza.

Gdy już nacieszy się oczy tymi dziełami warto wybrać się do Giverny i zobaczyć na żywo słynne nenufary, mostki i łódki. Położony kilkadziesiąt kilometrów od Paryża ogród nie ma sobie równych.

Joanna Lemańska

IMG_8367

Giverny

IMG_8370

Giverny

Processed with VSCOcam with 5 preset

Giverny

Processed with VSCOcam with f2 preset

Giverny

Processed with VSCOcam with f2 preset

Giverny

Pierwszy raz na Wszystko Co Najważniejsze?

Aby nie ominąć istotnych tekstów, raz w tygodniu w niedzielę rano wysyłamy newsletter. Zapraszamy do zapisania się:

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam