Prof. Zdzisław KRASNODĘBSKI, Prof. Michel WIEVIORKA: Wróćmy do Solidarności
Prof. Michel WIEVIORKAProf. Zdzisław KRASNODĘBSKI

Prof. Michel WIEVIORKA
Prof. Zdzisław KRASNODĘBSKI

Wróćmy do Solidarności

„Wszystko co Najważniejsze” to także debaty organizowane w środowisku naszych Autorów. Postanowiliśmy spotkać dwóch najbardziej wpływowych socjologów z Francji i Polski. Oto zapis naszego spotkania.

Ks. Henryk ZIELIŃSKI: Spojrzenie znad Sekwany. Jeszcze po warszawskiej debacie z Erikiem Zemmourem
Ks. Henryk ZIELIŃSKI

Ks. Henryk ZIELIŃSKI

Spojrzenie znad Sekwany.
Jeszcze po warszawskiej debacie z Erikiem Zemmourem

Jedną z przyczyn tego, że nie lubi się Polski we Francji, jest według Zemmoura nasz katolicyzm. Widzi on źródło tej niechęci w nieustannie przegrywanej konfrontacji katolickiej niegdyś Francji z protestanckimi potęgami. Miało to utrwalić schemat: nowoczesny protestantyzm przeciwko zacofanemu katolicyzmowi. A Polska jest katolicka i – szczególnie ostatnio – nie chce się tego wstydzić…

Zwrotnice modernizacji. Debata w 5-lecie Wszystko Co Najwazniejsze
Instytut Nowych Mediów

Instytut Nowych Mediów

Zwrotnice modernizacji.
Debata w 5-lecie Wszystko Co Najwazniejsze

W debacie w pięciolecie Wszystko Co Najważniejsze wzięli udział Mateusz MORAWIECKI, prezes Rady Ministrów, prof. Michał KLEIBER, redaktor naczelny Wszystko Co Najważniejsze, b.prezes Polskiej Akademii Nauk, Kawaler Orderu Orła Białego, prof. Zdzisław KRASNODĘBSKI, socjolog, profesor uniwersytetu w Bremie, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, prof. Andrzej CHWALBA, historyk, autor ostatnio wydanej książki Zwrotnice dziejów. Debatę poprowadził Eryk MISTEWICZ, prezes Instytutu Nowych Mediów, wydawcy Wszystko Co Najważniejsze.

Marek KACPRZAK: Inteligencja to unikanie prostych recept, zwykłych ścieżek, emocji tłumów
Marek KACPRZAK

Marek KACPRZAK

Inteligencja to unikanie prostych recept, zwykłych ścieżek, emocji tłumów

Obserwując to, co dzieje się wokół nas, w medialnej przestrzeni internetu, możemy się czuć jak na karnawałowym placu, gdzie każdy zakłada maskę i gdzie z niewiadomych powodów zniesiono wszelkie zasady hierarchii, bariery obyczajowości i kwestię wartości, jaką stanowi inteligencja sama w sobie.