Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (151). Paryskie ulice

Cool Pics (151). Paryskie ulice

Photo of Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty Autorki

W trakcie moich fotograficznych wędrówek po mieście skupiam się głownie na robieniu zdjęć architektury i utrwalaniu tego, co stanowi atmosferę miasta – ogromne znaczenie ma dla mnie światło. Portretowanie mieszkańców Paryża przychodzi mi z nieco większym trudem, jednakże nie zaprzestaję prób.

Eleganckie płaszcze i kapelusze, stylowe teczki i rozmaite kolory – zdecydowanie jest za czym się oglądać na paryskich ulicach. Miasto słynie z indywidualnego stylu ubierania się mieszkańców, przyciąga artystów, ciekawe osobowości, wyrażające się także poprzez stroje. W tworzeniu ulicznych portretów z pewnością jestem jeszcze laikiem, ale sprawia mi to sporą frajdę i w ciągu kilku tygodni jestem w stanie skompletować niewielki zestaw co bardziej udanych zdjęć.

Joanna Lemańska

Processed with VSCO

Processed with VSCO with e2 preset

unspecified

Processed with VSCO with c3 preset

Processed with VSCO with e5 preset

Processed with VSCO with c7 preset

Processed with VSCO with kk2 preset

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 12 lutego 2017
Fot.: Joanna Lemańska