Joanna LEMAŃSKA: "Cool Pics (39): Czarna Islandia"

"Cool Pics (39)

Photo of Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty Autorki

Kalendarzowe wakacje skończyły się już dawno, jednak dla wielu sezon wypoczynkowo-wyjazdowy zaczyna się właśnie jesienią. Należę do tych szczęśliwców i już za tydzień będę bardzo daleko, w tropikach na drugim końcu świata. Nie inaczej bywało w poprzednich latach, kiedy to wrzesień i październik były miesiącami wzmożonej aktywności podróżniczej. Islandia była jednym z wielu miejsc odwiedzonych przeze mnie jesienią i zarazem jednym z niewielu, do których często wracam pamięcią mając nadzieję na ponowne odwiedziny.

Islandia jest malownicza – co potwierdzi każdy, kto ją odwiedzi. Moją uwagę zwróciła zwłaszcza różnorodność kolorystyczna pejzażu, skontrastowana z miejscami monochromatycznymi, utrzymanymi w czarno-szarej tonacji. Prezentowana seria zdjęć zawiera fotografie czarno-białe powstałe w naturalny sposób, bez jakichkolwiek dodatkowych filtrów czy usuwania kolorów.

Joanna Lemańska

s99zTwLGECLS1tiIiGLJNLTdnS-CiUeLN0EBwlsjV2g,FdAdV6z4tU0MMHkeUbw2kKxVK39dgvePCyrbix0bACU

fVnsn11BvpWs01CRlMQzhgQxS0RwsXIaiMCmzp1VsrM,chhPY2tp0ScXCiDLMRhdOmhlhZn6I2r7nbcGnArd6Wc

ET1GqCEQxPcCbQzGb1jvfisvH5I1kU4NQtcFG9dJoV0

5DQNi1Kc5HmkudSqfgs7DAQhC6GA_5RpALfKZsvhtLU

qw4-YG3GhMJ86TmMJdW7D1DEgVd0cuibZEJ5NjXPTxA,izTeloel-pDjiZRU8p5fTRK_exZVSmUvnTJbEYoAY8U

FN9R5Jam8-e3tnvpbG2PjhavM_TRZknbQ-cp_RXHzmQ

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 4 października 2014