Joanna LEMAŃSKA: "Cool Pics (46): Un, deux, Troyes!"

TSF Jazz Radio

Cool Pics (46)

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty autora

Ostatni weekend miałam okazję spędzić w położonym ok. 170 km od Paryża Troyes. Zupełnie nieznane mi wcześniej miasto, historyczna stolica Szampanii, zachwyca zjawiskową, średniowieczną architekturą, charakterystycznymi domami, które rozszerzają się ku górze jak korek od szampana, kolorami i świąteczną atmosferą.

Wąskie, urokliwe uliczki jakby zastygłe w czasach średniowiecza, barwne budynki sprawiają, że można by się tam włóczyć godzinami, odbywając niezwykłą podróż do czasów minionych – Kapetyngów i Joanny D’Arc, jarmarków odbywających się tutaj, na skrzyżowaniu świata. To także miejsce, w którym w sposób niespotykany miesza się gotyk, renesans i współczesność.

Zapraszam do wycieczki po Troyes!

Joanna Lemańska

Processed with VSCOcam with f1 preset

 

Processed with VSCOcam with k2 preset

 

Processed with VSCOcam with e1 preset

 

IMG_2313

 

IMG_2352

Pierwszy raz na Wszystko Co Najważniejsze?

Aby nie ominąć istotnych tekstów, raz w tygodniu w niedzielę rano wysyłamy newsletter. Zapraszamy do zapisania się:

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam