Joanna LEMAŃSKA: "Cool Pics (46): Un, deux, Troyes!"

"Cool Pics (46)

Photo of Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty Autorki

Ostatni weekend miałam okazję spędzić w położonym ok. 170 km od Paryża Troyes. Zupełnie nieznane mi wcześniej miasto, historyczna stolica Szampanii, zachwyca zjawiskową, średniowieczną architekturą, charakterystycznymi domami, które rozszerzają się ku górze jak korek od szampana, kolorami i świąteczną atmosferą.

Wąskie, urokliwe uliczki jakby zastygłe w czasach średniowiecza, barwne budynki sprawiają, że można by się tam włóczyć godzinami, odbywając niezwykłą podróż do czasów minionych – Kapetyngów i Joanny D’Arc, jarmarków odbywających się tutaj, na skrzyżowaniu świata. To także miejsce, w którym w sposób niespotykany miesza się gotyk, renesans i współczesność.

Zapraszam do wycieczki po Troyes!

Joanna Lemańska

Processed with VSCOcam with f1 preset

 

Processed with VSCOcam with k2 preset

 

Processed with VSCOcam with e1 preset

 

IMG_2313

 

IMG_2352

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 30 listopada 2014