W dzisiejszym komentarzu #NajważniejszeDnia Michał KŁOSOWSKI, zastępca redaktora naczelnego Wszystko co Najważniejsze podkreśla, że dziś znajdujemy się w kluczowym momencie dla losów Europy. Stary Kontynent żyje tym, co dzieje się na jego dwóch krańcach – debatą prezydencką i wyborami we Francji oraz wydarzeniami na Ukrainie.
– Co łączy te dwa skrajne, przeciwstawne wydarzenia na dwóch krańcach Europy? Otóż mam głębokie poczucie, że te dwa wydarzenia ukonstytuują współczesną Europę, przynajmniej na najbliższą dekadę. Jeżeli Emmanuel Macron wygra niedzielne wybory prezydenckie we Francji, wówczas wizja Europy większej, szerszej, bardziej uniwersalistycznej, nie narodowej, ale Europy ponadnarodowej będzie wizją spełniającą się coraz bardziej. Wobec dramatu Ukrainy i tego heroicznego oporu, jaki Ukraińcy stawiają nacierającym Rosjanom, powodować będzie to kolejne konflikty. To, czego dzisiaj uczą nas Ukraińcy, to patriotyzm. To miłość do ojczyzny, walka za wolność, niepodległość, za którą czasem trzeba oddać życie.
Michał KŁOSOWSKI wskazuje także, że najbliższe dni i tygodnie od wyborów we Francji przez rosyjską ofensywę w Donbasie zdecydują o kondycji i kształcie Europy.
.Zapraszamy do obejrzenia wideo-komentarza.