Podcasty Najważniejsze. Maria PRZEŁOMIEC: Trolle, agenci wpływu i pożyteczni idioci Podcasty Najważniejsze. Maria PRZEŁOMIEC: Trolle, agenci wpływu i pożyteczni idioci

Trolle, agenci wpływu i pożyteczni idioci

Maria PRZEŁOMIEC

Była korespondentka sekcji polskiej BBC. Specjalizuje się w tematyce związanej z krajami byłego ZSRR. Od lutego 2007 w TVP Info prowadzi program Studio Wschód. Absolwentka historii na UJ.

zobacz inne teksty Autora

W kolejnym odcinku Podcastów Wszystko co Najważniejsze Maria PRZEŁOMIEC: Trolle, agenci wpływu i pożyteczni idioci

Maria PRZEŁOMIEC to była korespondentka sekcji polskiej BBC. Specjalizuje się w tematyce związanej z krajami byłego ZSRR. Od lutego 2007 w TVP Info prowadzi program Studio Wschód. Absolwentka historii na UJ.

W artykule na łamach Wszystko co Najważniejsze pisze: “Rosyjska wojna informacyjna przeciwko Zachodowi jest faktem. Jej początki sięgają XVI wieku, kiedy to Iwan IV Groźny zalecił swym dyplomatom, by na zachodnich dworach rozdawali broszurkę udowadniającą, że bitwę pod Orszą, w 1514 roku, wygrały nie wojska polsko-litewskie, ale Iwan III Srogi. Wtedy chodziło o stworzenie wspólnej antyjagiellońskiej koalicji, która ostatecznie nie doszła do skutku. Czasy się zmieniły, metody pozostały podobne, wzbogacone tylko o nowoczesne środki przekazu.”.

Zapraszamy do odsłuchania Podcastów Wszystko co Najważniejsze.
Czyta Mateusz MLECZKO.

Każdy nowy odcinek udostępniany jest co piątek na stronie Wszystko co Najważniejsze, a także na YouTube, Spotify, platformie Anchor, Apple Podcasts, Breaker, Castbox, Google Podcasts, Overcast, Pocket Casts i RadioPublic.

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 27 listopada 2020

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam