Maria PRZEŁOMIEC: Trolle, agenci wpływu i pożyteczni idioci

TSF Jazz Radio

Trolle, agenci wpływu i pożyteczni idioci

Maria PRZEŁOMIEC

Była korespondentka sekcji polskiej BBC. Specjalizuje się w tematyce związanej z krajami byłego ZSRR. Od lutego 2007 w TVP Info prowadzi program Studio Wschód. Absolwentka historii na UJ.

Rosyjska wojna informacyjna trwa i rozwija się w najlepsze. Zachód wciąż nie potrafi się jej skutecznie przeciwstawić. Triumfy święcą także działania pośrednie polegające na wykorzystywaniu agentów wpływu, „pożytecznych idiotów” oraz na trollingu osób zajmujących się wschodem. Propagandowe wrzutki, tworzenie “patriotycznych” portali, agentura wpływu w sieciach społecznościowych to już codzienność. Zachodowi wypowiedziano wojnę propagandową. Wiemy, jak się bronić?


Tekst dostępny jedynie w wariancie PREMIUM. Aby założyć Konto PREMIUM - [TUTAJ]. Obecnie Konto PREMIUM jest kontem BEZPŁATNYM.

Jeśli posiadasz już konto PREMIUM, zaloguj się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Marcin Lachowski pisze:

Temat rosyjskiej agentury wpływu od paru lat zaczyna się przebijać do świadomości nie tylko w Polsce, ale i na Zachodzie. Temat islamskiej agentury wpływu dopiero musi się przebić. Afera z finansowaniem amerykańskich polityków przez bogate satrapie Zatoki Perskiej może być tego początkiem.

Marek pisze:

I to jest często clou problemu: “Prowadząca wywiad dziennikarka, nie dość, że nie skorygowała fałszywych informacji, to jeszcze przyłączyła do apelu. Nie dlatego, że była rosyjskim agentem wpływu. Po prostu ani ona, ani nikt z obecnych w studio, nie przygotował się do rozmowy.”

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam