Michał KŁOSOWSKI: Nasz nowy projekt. "Popołudniowe Espresso Wszystko co Najważniejsze”

Nasz nowy projekt.
"Popołudniowe Espresso Wszystko co Najważniejsze”

Photo of Michał KŁOSOWSKI

Michał KŁOSOWSKI

Zastępca Redaktora Naczelnego „Wszystko co Najważniejsze”, szef działu projektów międzynarodowych Instytutu Nowych Mediów, publikuje w prasie polskiej i zagranicznej. Autor programów radiowych i telewizyjnych. Stypendysta Departamentu Stanu USA oraz rzymskiego Angelicum. Ukończył studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie i London University of Arts.

Ryc.Fabien Clairefond

zobacz inne teksty Autora

Nasz nowy projekt to esencja mijającego dnia – jak najmniej słów, jak najwięcej wiedzy. Wyłącznie sprawdzonej. Tego, co najważniejsze – pisze Michał KŁOSOWSKI 

.Kryzys, który przechodzimy, udowodnił, że żyjemy w czasie, kiedy i informacji, i emocji mamy zbyt wiele. Wielu nie radzi sobie z natłokiem wiadomości serwowanych przez media społecznościowe, coraz bardziej podatne na dezinformację. W tak skomplikowanym świecie, w którym utarte dotychczas ścieżki weryfikacji i pozyskiwania informacji okazują się przestarzałe, łatwo się zagubić. Dlatego przygotowaliśmy popołudniowe wydanie „Wszystko co Najważniejsze” – wydanie specjalne. 

Najważniejsze informacje, które będą miały konsekwencje jutro, trafią do Państwa już dziś – od poniedziałku do piątku, po południu. W stylu starych, dobrych popołudniowych gazet, których tak bardzo dziś nam brakuje. 

Wysoka jakość dziennikarstwa, selekcjonowane informacje, weryfikowane przez Zespół „Wszystko co Najważniejsze”. Zapraszamy do sprawdzenia już dziś. Zapisać się do „Popołudniowego Espresso” można, klikając w link  ESPRESSO [ZAPISZ]. Oczywiście w każdym momencie, choć będzie nam przykro, będą mogli Państwo nas opuścić.

Jak każdy projekt w Instytucie Nowych Mediów, także ten powstał z pasji. W końcu motto, które nam przyświeca, brzmi: „Informacje zamieniamy w wiedzę”. A tych informacji jest z każdym dniem coraz więcej, za dużo. Używając kolejnych narzędzi, przedstawiamy świat, jaki jest. Bo prawda jest tym, czym jest – jak zdefiniował to genialny polski logik, Alfred Tarski.

Według niektórych badań ludzkość co sekundę produkuje 40–50 GB danych. Liczba ta wzrasta z każdym rokiem. W ciągu ostatnich dwóch lat wyprodukowaliśmy więcej danych niż przez całą historię ludzkości. Tworząc „Popołudniowe Espresso”, zadaliśmy sobie pytanie, jak w takim świecie zdobywać i oferować wiedzę, jak czytać, jak się rozwijać. 

Nazwaliśmy nasz projekt „Popołudniowe Espresso”, bo zwłaszcza dziś, mając plany, zadania, życie zorganizowane w nieznanym dotąd stopniu, powinniśmy zastosować swoistą „dietę informacyjną”. Tak jak staramy się odżywiać zdrowo, aby nasze ciała były gotowe do wyzwań kolejnych dni, tak samo powinniśmy zadbać o nasze umysły i system nerwowy. 

Stworzyliśmy ten projekt, analizując swoje potrzeby, tworząc go dla siebie i dla tych, z którymi chcemy się naszą pracą podzielić.

Ale też z braku podobnych projektów w polskiej przestrzeni internetowej. Wystarczy się zapisać, by między godzinami 13 a 15 otrzymywać na swoją skrzynkę e-mail dedykowane, popołudniowe wydanie „Wszystko co Najważniejsze”, codzienną dawkę najważniejszych informacji, które pozwolą zaplanować i zrozumieć dalszą część dnia. Trendy, idee i zdarzenia wpływające na dalszy losy Polski i świata. 

Nasz projekt będziemy wciąż ulepszać, będziemy go rozwijać. Mam nadzieję, że z Państwa pomocą. Jeśli mają Państwo uwagi, pomysły, propozycje współpracy przy tym projekcie – zapraszam do bezpośredniego kontaktu: michal.klosowski@wszystkoconajwazniejsze.pl.

Twórzmy razem przestrzeń dyskusji, twórzmy razem przestrzeń prawdy i wiedzy.

A więc: start! Zapraszam do zapisania się na „Popołudniowe Espresso”: [ZAPISZ].

Michał Kłosowski

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 25 marca 2020