Michał KŁOSOWSKI: Nasz nowy projekt.
"Popołudniowe Espresso Wszystko co Najważniejsze”

TSF Jazz Radio

Nasz nowy projekt.
"Popołudniowe Espresso Wszystko co Najważniejsze”

Michał KŁOSOWSKI

Dziennikarz, historyk. Sekretarz Redakcji „Wszystko Co Najważniejsze”, autor programu „Studio Raban” w Telewizji Polskiej. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i London University of Arts.

Ryc.Fabien Clairefond

zobacz inne teksty autora

Nasz nowy projekt to esencja mijającego dnia – jak najmniej słów, jak najwięcej wiedzy. Wyłącznie sprawdzonej. Tego, co najważniejsze – pisze Michał KŁOSOWSKI 

.Kryzys, który przechodzimy, udowodnił, że żyjemy w czasie, kiedy i informacji, i emocji mamy zbyt wiele. Wielu nie radzi sobie z natłokiem wiadomości serwowanych przez media społecznościowe, coraz bardziej podatne na dezinformację. W tak skomplikowanym świecie, w którym utarte dotychczas ścieżki weryfikacji i pozyskiwania informacji okazują się przestarzałe, łatwo się zagubić. Dlatego przygotowaliśmy popołudniowe wydanie „Wszystko co Najważniejsze” – wydanie specjalne. 

Najważniejsze informacje, które będą miały konsekwencje jutro, trafią do Państwa już dziś – od poniedziałku do piątku, po południu. W stylu starych, dobrych popołudniowych gazet, których tak bardzo dziś nam brakuje. 

Wysoka jakość dziennikarstwa, selekcjonowane informacje, weryfikowane przez Zespół „Wszystko co Najważniejsze”. Zapraszamy do sprawdzenia już dziś. Zapisać się do „Popołudniowego Espresso” można, klikając w link  ESPRESSO [ZAPISZ]. Oczywiście w każdym momencie, choć będzie nam przykro, będą mogli Państwo nas opuścić.

Jak każdy projekt w Instytucie Nowych Mediów, także ten powstał z pasji. W końcu motto, które nam przyświeca, brzmi: „Informacje zamieniamy w wiedzę”. A tych informacji jest z każdym dniem coraz więcej, za dużo. Używając kolejnych narzędzi, przedstawiamy świat, jaki jest. Bo prawda jest tym, czym jest – jak zdefiniował to genialny polski logik, Alfred Tarski.

Według niektórych badań ludzkość co sekundę produkuje 40–50 GB danych. Liczba ta wzrasta z każdym rokiem. W ciągu ostatnich dwóch lat wyprodukowaliśmy więcej danych niż przez całą historię ludzkości. Tworząc „Popołudniowe Espresso”, zadaliśmy sobie pytanie, jak w takim świecie zdobywać i oferować wiedzę, jak czytać, jak się rozwijać. 

Nazwaliśmy nasz projekt „Popołudniowe Espresso”, bo zwłaszcza dziś, mając plany, zadania, życie zorganizowane w nieznanym dotąd stopniu, powinniśmy zastosować swoistą „dietę informacyjną”. Tak jak staramy się odżywiać zdrowo, aby nasze ciała były gotowe do wyzwań kolejnych dni, tak samo powinniśmy zadbać o nasze umysły i system nerwowy. 

Stworzyliśmy ten projekt, analizując swoje potrzeby, tworząc go dla siebie i dla tych, z którymi chcemy się naszą pracą podzielić.

Ale też z braku podobnych projektów w polskiej przestrzeni internetowej. Wystarczy się zapisać, by między godzinami 13 a 15 otrzymywać na swoją skrzynkę e-mail dedykowane, popołudniowe wydanie „Wszystko co Najważniejsze”, codzienną dawkę najważniejszych informacji, które pozwolą zaplanować i zrozumieć dalszą część dnia. Trendy, idee i zdarzenia wpływające na dalszy losy Polski i świata. 

Nasz projekt będziemy wciąż ulepszać, będziemy go rozwijać. Mam nadzieję, że z Państwa pomocą. Jeśli mają Państwo uwagi, pomysły, propozycje współpracy przy tym projekcie – zapraszam do bezpośredniego kontaktu: michal.klosowski@wszystkoconajwazniejsze.pl.

Twórzmy razem przestrzeń dyskusji, twórzmy razem przestrzeń prawdy i wiedzy.

A więc: start! Zapraszam do zapisania się na „Popołudniowe Espresso”: [ZAPISZ].

Michał Kłosowski

Pierwszy raz na Wszystko Co Najważniejsze?

Aby nie ominąć istotnych tekstów, raz w tygodniu w niedzielę rano wysyłamy newsletter. Zapraszamy do zapisania się:

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam