#NajważniejszeDnia  Proeuropejski rząd Giorgii Meloni

#NajważniejszeDnia
Proeuropejski rząd Giorgii Meloni

Photo of Michał KŁOSOWSKI

Michał KŁOSOWSKI

Zastępca Redaktora Naczelnego „Wszystko co Najważniejsze”, szef działu projektów międzynarodowych Instytutu Nowych Mediów, publikuje w prasie polskiej i zagranicznej. Autor programów radiowych i telewizyjnych. Stypendysta Departamentu Stanu USA oraz rzymskiego Angelicum. Ukończył studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie i London University of Arts.

Ryc.Fabien Clairefond

zobacz inne teksty Autora

W dzisiejszym komentarzu Najważniejsze Dnia Michał KŁOSOWSKI zwraca uwagę w stronę nowego rządu Włoch pod przywództwem Giorgii Meloni. Wskazuje, że wbrew temu, co przekazują media, rząd Meloni nie będzie antyunijny, antyeuropejski i antywspólnotowy.

.Georgia Melona zapowiedziała, że będzie prowadzić Włochy przez europejskie instytucje tak, żeby włoski głos był w Europie bardziej słyszany.

– Ostatnie polityczne wydarzenia we Włoszech, które bardzo wielu obserwatorom, komentatorom, ekspertom jeżyły włos na głowie, mogą okazać się zupełnie inne niż sądzono na początku. Zdaje się, że premier Meloni ma zupełnie inny pomysł na prowadzenie polityki, inny pomysł na to jaką rolę Włochy odgrywać mogą w Europie. Mam takie wrażenie, że ten pomysł może nas jeszcze nie raz zaskoczyć – komentuje Michał KŁOSOWSKI.

Zapraszamy do obejrzenia wideo-komentarza.

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 27 października 2022