#NajważniejszeDnia. Ukraina może otrzymać status kandydata do UE

#NajważniejszeDnia. Ukraina może otrzymać status kandydata do UE

Photo of Michał KŁOSOWSKI

Michał KŁOSOWSKI

Zastępca Redaktora Naczelnego „Wszystko co Najważniejsze”, szef działu projektów międzynarodowych Instytutu Nowych Mediów, publikuje w prasie polskiej i zagranicznej. Autor programów radiowych i telewizyjnych. Stypendysta Departamentu Stanu USA oraz rzymskiego Angelicum. Ukończył studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie i London University of Arts.

Ryc.Fabien Clairefond

zobacz inne teksty Autora

W komentarzu #NajważniejszeDnia Michał KŁOSOWSKI podkreśla, że dzisiaj Ukraina i Mołdawia mogą otrzymać status kandydata do Unii Europejskiej.

– Okazuje się, że państwa, o których niektórzy myśleli, że Europą już nie są, jak Mołdawia, Ukraina czy Gruzja w momencie rosyjskiej agresji do Europy właśnie chcą dołączyć bardziej niż kiedykolwiek. To, co liczy się niezwykle to bardzo mocny głos wsparcia dla Ukrainy ze strony Polski – mówi Michał KŁOSOWSKI.

Zastępca redaktora naczelnego zaznacza, abyśmy mieli nadzieję, że Ukraina po dzisiejszym dniu otrzyma status kandydata do Unii Europejskiej. Przestrzega także, aby jej droga nie okazała się być podobna do tej, którą kroczy Turcja, kandydatka do Unii Europejskiej od 1999 roku.

Więcej można przeczytać na łamach “Wszystko Co Najważniejsze”
https://wszystkoconajwazniejsze.pl/

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 23 czerwca 2022