Już 10 kandydatów w wyborach prezydenckich 2025

10 kandydatów w wyborach prezydenckich

Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała dotychczas 10 kandydatów w wyborach prezydenckich rozpisanych na 18 maja 2025 r. (choć wszystkie sondaże prezydenckie wskazują jako kluczową drugą turę wyborów 1 czerwca 2025 r.). Czas na rejestrację kandydatów upływa 4 kwietnia, ostateczna lista kandydatów w wyborach prezydenckich 2025 zostanie ogłoszona przez PKW 28 kwietnia 2025 r.

10 kandydatów w wyborach prezydenckich

.Dotychczas Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała 10 kandydatów. Są to w kolejności alfabetycznej:

* Artur BARTOSZEWICZ (ekonomista),

* Magdalena BIEJAT (kandydatka Lewicy),

* Grzegorz BRAUN (europoseł wykluczony z Konfederacji),

* Szymon HOŁOWNIA (marszałek Sejmu, kandydat Trzeciej Drogi),

* Sławomir MENTZEN (kandydat Konfederacji),

* Karol NAWROCKI (prezes IPN, kandydat obywatelski popierany przez PiS),

* Joanna SENYSZYN (b. poseł SLD, ekonomistka, nauczycielka akademicka),

* Rafał TRZASKOWSKI (wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, prezydent Warszawy),

* Marek WOCH (kandydat Bezpartyjnych Samorządowców),

* Adrian ZANDBERG (poseł, kandydat partii Razem).

Kolejni kandydaci w wyborach prezydenckich oczekują na zarejestrowanie przez PKW. Komitet Macieja MACIAKA (lider Ruchu Dobrobytu i Pokoju) został wezwany do usunięcia wad zgłoszenia. Na zatwierdzenie czeka kandydatura Marka JAKUBIAKA (posła koła Wolni Republikanie). Czas na rejestrację kandydata upływa 4 kwietnia o godz. 16. Do rejestracji kandydata przez PKW konieczne jest zebranie minimum 100 tys. podpisów z poparciem dla niego.

Kto kandyduje na prezydenta 2025?

Dnia 24 marca 2025 r. upłynął czas na złożenie zawiadomień o utworzeniu komitetu wyborczego kandydatów na prezydenta. Do tego czasu do PKW wpłynęło 53 zawiadomień – 44 komitety zostały zarejestrowane, a 9 wniosków o rejestrację zostało odrzuconych.

Wybory prezydenckie różnią się od innych tym, że komitety wyborcze mogą być tworzone wyłącznie przez wyborców, a nie przez partie polityczne, czy ich koalicje. Zarejestrowano komitety wyborcze następujących kandydatów: Magdalena BIEJAT, Grzegorz BRAUN, Szymon HOŁOWNIA, Marek JAKUBIAK, Wiesław LEWICKI, Sławomir MENTZEN, Karol NAWROCKI, Rafał TRZASKOWSKI, Marek WOCH, Adrian ZANDBERG.

Swoje komitety zarejestrowali też: Katarzyna CICHOS (inicjatorka Platformy Rozwoju Polski), Dawid JACKIEWICZ (b. minister skarbu państwa w rządzie Beaty Szydło), Dominika JASIŃSKA (trenerka Porozumienia Bez Przemocy i mediatorka), Jan KUBAŃ (prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego), Eugeniusz MACIEJEWSKI (prezes partii PIAST – Jedność Myśli Europejskich Narodów), Wojciech PAPIS (kandydat Bezpartyjnych), Włodzimierz Rynkowski (przewodniczący partii Związek Słowiański), Joanna SENYSZYN, Aldona SKIRGIEŁŁO (kandydatka Samoobrony, znana z programu „Żony Podlasia”), Romuald STAROSIELEC (kandydat Ruchu Naprawy Polski), Piotr SZUMLEWICZ (przewodniczący Związkowej Alternatywy), Paweł TANAJNO (kandydat Polski Liberalnej Przedsiębiorców PL), Krzysztof TOŁWIŃSKI (kandydat partii Front, b. wiceminister skarbu państwa w rządzie Jarosława Kaczyńskiego i b. poseł PiS), Marcin BUGAJSKI (politolog), Kamil CAŁEK (działacz społeczny, polityczny i sportowy), Jolanta DUDA (finansistka), Roman JACKOWSKI, Andrzej KASEL (przedsiębiorca), Grzegorz KOŁEK, Daniel LECHOWICZ, Zbigniew LITKE (polityk z Rudy Śląskiej), Katarzyna ŁYSIK (rolnik), Adam NAWARA (przedsiębiorca), Jakub PERKOWSKI (Federacja dla Rzeczypospolitej), Marta RATUSZYŃSKA (Dobry Radom), Sebastian ROSS (przedsiębiorca), Krzysztof Andrzej SITKO (Alternatywa Społeczna), Krzysztof STANOWSKI (dziennikarz), Robert ŚLEDŹ (prezes partii Polski Interes Narodowy), Robert WIĘCKO, Tomasz ZIÓŁKOWSKI, Stanisław ŻÓŁTEK (PolExit).

PKW odrzuciła dziewięć zawiadomień o utworzeniu komitetów wyborczych: kandydatów Grzegorza Niedźwieckiego, Marii Leśniak-Wojciechowskiej, Dariusza Staszczaka, Artura Szostaka, Krzysztofa Kaszewiaka, Zbigniewa Burzyńskiego, Eugeniusza Sendeckiego, Sławomira Grzywy i Krzysztofa Sambergera. Wybory prezydenckie odbędą się 18 maja. Ewentualna druga tura zostanie przeprowadzona 1 czerwca.

Kandydaci w wyborach prezydenckich 2025

Kim jest Artur BARTOSZEWICZ?

.Artur BARTOSZEWICZ – ekonomista, ekspert w zakresie polityki publicznej oraz wykładowca w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (SGH). Ukończył Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego. Adiunkt w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Przedstawia się jako specjalista w takich dziedzinach jak analiza ekonomiczno-finansowa, pomoc publiczna i fundusze UE. Wcześniej był także społecznym doradcą Ministrów Zdrowia prof. Zbigniewa Religii oraz prof. Mariana Zembali. Ogłosił swój starty w wyborach prezydenckich 2025 na urząd Prezydenta RP, uzasadniając to potrzebę silnego przywództwa i reform w kraju.

Kim jest Magdalena BIEJAT?

.Magdalena BIEJAT – polityk i senator Nowej Lewicy, wicemarszałek Senatu XI kadencji, socjolog. W przeszłości była zatrudniona jako tłumacz literatury hiszpańskojęzycznej oraz współpracowała z Helsińską Fundacją Praw Człowieka, Fundacją im. Stefana Batorego, Fundacją Stocznia.

W okresie lat 2015-2024 była członkiem Partii Razem, a w latach 2022-2024 (do października 2024 r.) także wiceprzewodnicząca Partii Razem Z ramienia tego ugrupowania była posłem na Sejm IX kadencji. W ramach parytetu do 24 października 2024 wraz z Adrianem ZANDBERGIEM (który w wyborach prezydenckich 2025 r. także startuje, jako kandydat Partii Razem) pełniła funkcję współprzewodniczącego Partii Razem. Dziś związała się z Nową Lewicą, a decyzję o jej nominacji na kandydata Nowej Lewicy w wyborach prezydenckich 2025 podjęła Rada Krajowa Nowej Lewicy w połowie grudnia 2024 r.

Kim jest Grzegorz BRAUN?

.Grzegorz BRAUN – polityk, prezes Konfederacji Korony Polskiej, europoseł, dwukrotny poseł na Sejm RP (IX i X kadencji), reżyser filmowy, scenarzysta, nauczyciel akademicki i publicysta. 16 stycznia ogłosił swój start w wyborach prezydenckich 2025 jako kandydat Konfederacji Korony Polskiej. Już raz ubiegał się o fotel prezydenta RP startując w wyborach prezydenckich w 2015

Absolwent polonistyki na Uniwersytecie Wrocławskim. Następnie podjął pracę na tej uczelni i do 2007 prowadził tam zajęcia z dziennikarstwa. W 1993 ukończył studia podyplomowe na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Jest autorem wielu filmów na tematy polityczne i historyczne. W jego filmowym portfolio znajdują się m.in.: „Towarzysz Generał”, czy „Eugenika — w imię postępu”.

Kim jest Szymon HOŁOWNIA?

.Szymon HOŁOWNIA – to marszałek Sejmu RP X kadencji, lider i założyciel formacji Polska 2050, która wraz z PSL-em współtworzy klub parlamentarny Trzecia Droga, dziennikarz, felietonista, pisarz, prezenter telewizyjny. 13 listopada 2024 r. ogłosił swój start w wyborach prezydenckich 2025. Już raz w 2020 r. startował w wyborach prezydenckich, w których to wyborach zajął trzecie miejsce. 

Współpracował m.in. z „Gazetą Wyborczą”, „Newsweek Polska”, „Rzeczpospolitą”, „Wprost”. Jego teksty pojawiały się także w magazynach katolickich, m.in. w „Tygodniku Powszechnym”. Dużą popularnością przyniosła mu udział w programie rozrywkowym „Mam Talent”, którego to był współprowadzącym. 15 października 2023 r. udało mu się uzyskać mandat posła na Sejm RP X kadencji. 13 listopada 2023 r. został wybrany na marszałka RP.

Kim jest Sławomir MENTZEN?

.Sławomir MENTZEN – polityk, ekonomista, przedsiębiorca i doradca podatkowy. Jest przewodniczącym partii Nowa Nadzieja (wcześniej: KORWiN) oraz jednym z liderów Konfederacji Wolność i Niepodległość. Znany jest z liberalnych poglądów gospodarczych oraz konserwatywnych stanowisk w kwestiach społecznych. Jest absolwentem ekonomii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, na której też to uzyskał tytuł doktora nauk ekonomicznych. Ma również licencjat z fizyki teoretycznej.

Działalność polityczną rozpoczął w 2007 r. dołączając do Unii Polityki Realnej. Działalność biznesową prowadzi od 2011 r., kiedy otworzył kantor. Od początku drugiej połowy lat 10. był członkiem partii KORWiN. Wszedł w skład prezydium tego ugrupowania w 2016 r. Jesienią 2022 r. po ustąpieniu Korwin-Mikkego podczas kongresu Partii KORWiN został jej nowym przewodniczącym. 29 listopada 2022 r. ta zmieniła nazwę na Nowa Nadzieja W wyborach parlamentarnych w 2023 r. startował jako lider Konfederacji Wolność i Niepodległość w okręgu warszawskim. Otrzymał wtedy 101 269 głosów (5,91% głosów oddanych w okręgu) i uzyskał wówczas mandat posła X kadencji.

Kim jest Karol NAWROCKI?

.Karol NAWROCKI – historyk, działacz społeczny, popularyzator i obrońca polskiej historii, doktor nauk humanistycznych.

W okresie lat 2017-2021 Karol NAWROCKI był dyrektorem Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Od 2021 r. jest prezesem Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji do Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu. Jest jednym z bardziej aktywnych popularyzatorów polskiej historii i jej obrońcą, co sprawia, że środowiska patriotyczne i tradycjonalistyczne widzą w nim świetnego kandydata w wyborach prezydenckich 2025 r.

Ukończył historię na Uniwersytecie Gdańskim. W 2013 r. uzyskał stopień doktora historii po tym jak obronił swoją rozprawę doktorską, której tematem był opór społeczny wobec władzy komunistycznej w województwie elbląskim w latach 1976–1989. Jako pierwszy historyk w Polsce gruntownie zbadał zjawisko przestępczości zorganizowanej w PRL w latach 80.

Kim jest Joanna SENYSZYN?

.Joanna SENYSZYN – polityk, wieloletnia działaczka Sojuszu Lewicy Demokratycznej, była poseł i eurodeputowana, profesor nauk ekonomicznych, publicystka, profesor zwyczajny Uniwersytetu Gdańskiego. Do polityki weszła jeszcze w okresie PRL-u. Od 1975 r. do momentu rozwiązania w styczniu 1990 r. była członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej (PZPR). W okresie lat 1980-1995 była także członkiem NSZZ Solidarność.

Kim jest Rafał TRZASKOWSKI?

.Rafał TRZASKOWSKI – wiceprzewodniczący PO, prezydent Warszawy, były poseł do Parlamentu Europejskiego VII kadencji, były minister administracji i cyfryzacji w drugim rządzie Donalda Tuska, były wiceminister spraw zagranicznych w rządzie Ewy Kopacz, były poseł na Sejm VIII kadencji.

Absolwent politologii i filologii angielskiej na UW, a także studiów europejskich w Kolegium Europejskim w Natolinie. Zanim wszedł do polityki pracował jako nauczyciel języka angielskiego, tłumacz symultaniczny i analityk w Centrum Europejskim Natolin. Wykładowca akademicki, m.in. w Collegium Civitas w Warszawie i Krajowej Szkole Administracji Publicznej. W trakcie wyborów samorządowych w październiku 2018 r. został wybrany na urząd prezydenta miasta stołecznego Warszawy. W czerwcu 2020 r. był kandydatem Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich, w których to jednak przegrał w drugiej turze z kandydatem Prawa i Sprawiedliwości Andrzejem Dudą.

Kim jest Marek WOCH?

.Marek WOCH – prezes Ogólnopolskiej Federacji „Bezpartyjni i Samorządowcy”, prawnik, doktor nauk prawnych oraz kandydat na prezydenta w wyborach 2025. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest specjalistą w zakresie prawa konstytucyjnego, prawa dotyczącego ochrony zdrowia oraz filozofii prawa. W latach 2016-2019 był pełnomocnikiem Prezesa NFZ do spraw Kontaktów z Organizacjami Pozarządowymi i Organami Władzy Publicznej.

Kim jest Adrian ZANDBERG?

.Adrian ZANDBERG – współzałożyciel, współprzewodniczący oraz członek Zarządu Krajowego partii Razem, poseł na Sejm IX i X kadencji, historyk, programista komputerowy, doktor nauk humanistycznych. Jest absolwentem historii na Uniwersytecie Warszawskim. Przed aktywną działalnością polityczną pracował jako nauczyciel akademicki w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych i Wyższej Szkole Komunikowania, Politologii i Stosunków Międzynarodowych w Warszawie. Był również przedsiębiorcą specjalizującym się w projektowaniu aplikacji mobilnych dla firm z USA. 

Najnowsze sondaże prezydenckie 2025

Wszystkie najnowsze sondaże prezydenckie poważnych ośrodków badawczych wskazują dwójkę faworytów: Rafała TRZASKOWSKIEGO i Karola NAWROCKIEGO, którzy spotkają się w drugiej turze wyborów, w niedzielę 1 czerwca 2025 r.

Najnowszy sondaż Prezydent 2025: United Surveys dla Wirtualnej Polski z 21-23 marca, opublikowany 25 marca 2025 r.

  • Rafał TRZASKOWSKI – 33,2 proc.
  • Karol NAWROCKI – 25,3 proc.
  • Sławomir MENTZEN – 18,0 proc.
  • Szymon HOŁOWNIA – 5,0 proc.
  • Magdalena BIEJAT – 4,4 proc.
  • Grzegorz BRAUN – 2,3 proc.
  • Adrian ZANDBERG – 1,5 proc.
  • Marek JAKUBIAK – 0,6 proc.

Najnowszy sondaż Prezydent 2025: CBOS z 13-16 marca, opublikowany 21 marca 2025 r.

  • Rafał TRZASKOWSKI – 36,4 proc.
  • Karol NAWROCKI – 25,9 proc.
  • Sławomir MENTZEN – 18,1 proc.
  • Szymon HOŁOWNIA – 5,4 proc.
  • Magdalena BIEJAT – 2,6 proc.
  • Adrian ZANDBERG – 2,5 proc.
  • Krzysztof STANOWSKI – 2,2 proc.
  • Marek JAKUBIAK – 0,9 proc.
  • Grzegorz BRAUN – 0,5 proc.

Najnowszy sondaż Prezydent 2025: IBRIS dla Polsat News z 13-16 marca, opublikowany 21 marca 2025 r.

  • Rafał TRZASKOWSKI – 36,4 proc.
  • Karol NAWROCKI – 25,9 proc.
  • Sławomir MENTZEN – 18,1 proc.
  • Szymon HOŁOWNIA – 5,4 proc.
  • Magdalena BIEJAT – 2,6 proc.
  • Adrian ZANDBERG – 2,5 proc.
  • Krzysztof STANOWSKI – 2,2 proc.
  • Marek JAKUBIAK – 0,9 proc.
  • Grzegorz BRAUN – 0,5 proc.

Najnowszy sondaż Prezydent 2025: IPSOS dla Fundacji Liberte z 19 marca 2025 r.

  • Rafał TRZASKOWSKI – 32 proc.
  • Karol NAWROCKI – 25 proc.
  • Sławomir MENTZEN – 15 proc.
  • Szymon HOŁOWNIA – 6 proc.
  • Krzysztof STANOWSKI – 3 proc.
  • Adrian ZANDBERG – 3 proc.
  • Grzegorz BRAUN – 2 proc.
  • Magdalena BIEJAT – 2 proc.
  • Marek JAKUBIAK – 1 proc.

Najnowszy sondaż Prezydent 2025: Ipsos dla TVP w likwidacji z 11-13 marca 2025 r.

  • Rafał TRZASKOWSKI – 36 proc. 
  • Karol NAWROCKI – 21 proc.
  • Sławomir MENTZEN – 17 proc.
  • Szymon HOŁOWNIA – 6 proc.
  • Adrian ZANDBERG – 3 proc.
  • Magdalena BIEJAT – 2 proc.
  • Grzegorz BRAUN – 2 proc.
  • Krzysztof STANOWSKI – 2 proc.
  • Marek JAKUBIAK – 1 proc.

Najnowszy sondaż Prezydent 2025: IBRiS dla Polityki z 4-5 marca 2025 r.

  • Rafał TRZASKOWSKI – 35,7 proc. 
  • Karol NAWROCKI – 22,3 proc.
  • Sławomir MENTZEN – 15 proc.
  • Szymon HOŁOWNIA – 6,9 proc.
  • Magdalena BIEJAT – 5,3 proc.
  • Adrian ZANDBERG – 2,4 proc.
  • Grzegorz BRAUN – 1,7 proc.
  • Krzysztof STANOWSKI – 1,4 proc.
  • Marek JAKUBIAK – 1,2 proc.

Sondaż prezydencki 2025: United Surveys dla Wirtualnej Polski z 7-9 marca 2025 r.

  • Rafał TRZASKOWSKI – 35,9 proc. 
  • Karol NAWROCKI – 27,1 proc.
  • Sławomir MENTZEN – 19,4 proc.
  • Szymon HOŁOWNIA – 3,6 proc.
  • Adrian ZANDBERG – 3,1 proc.
  • Magdalena BIEJAT – 1,1 proc.
  • Grzegorz BRAUN – 1,1 proc.
  • Marek JAKUBIAK – 0,9 proc.

Sondaż prezydencki 2025: CBOS przeprowadzony 17-20 lutego 2025 r.

  • Rafał TRZASKOWSKI – 34 proc. 
  • Karol NAWROCKI – 25 proc.
  • Sławomir MENTZEN – 17 proc.
  • Szymon HOŁOWNIA – 5 proc.
  • Krzysztof STANOWSKI – 3 proc.
  • Grzegorz BRAUN – 3 proc.
  • Magdalena BIEJAT – 2 proc.
  • Adrian ZANDBERG – 2 proc.
  • Marek JAKUBIAK – 1 proc.

Sondaż prezydencki 2025: Opinia24 z 17-21 lutego 2025 r.

  • Rafał TRZASKOWSKI – 34,9 proc. (-0,4 proc.)
  • Karol NAWROCKI – 24,1 proc. (+ 2 proc.)
  • Sławomir MENTZEN – 13,6 proc. (+0,4 proc.)
  • Szymon HOŁOWNIA – 4,2 proc. (-2,6 proc.)
  • Adrian ZANDBERG – 2,7 proc. (+1,2 proc.)
  • Grzegorz BRAUN – 2,1 proc. (-0,8 proc.)
  • Magdalena BIEJAT – 2 proc. (-0,2 proc.)
  • Marek JAKUBIAK – 1,7 proc. (+0,9 proc.)
  • Krzysztof STANOWSKI – 1,3 proc.

Sondaż prezydencki 2025: IBRIS dla Wydarzeń Polsatu z 24 lutego 2025 r.

  • Rafał TRZASKOWSKI – 35,2 proc. 
  • Karol NAWROCKI – 26,5 proc.
  • Sławomir MENTZEN – 15,7 proc.
  • Szymon HOŁOWNIA – 6 proc.
  • Magdalena BIEJAT – 3,3 proc.
  • Adrian ZANDBERG – 1,4 proc.
  • Marek JAKUBIAK – 1 proc.
  • Krzysztof STANOWSKI – 0,5 proc.
  • Grzegorz BRAUN – 0,4 proc.

Sondaż wyborczy 2025: IPSOS dla 19.30 i TVP Info w likwidacji z 17-18 lutego 2025 r.

  • Rafał TRZASKOWSKI – 33 proc. 
  • Karol NAWROCKI – 24 proc.
  • Sławomir MENTZEN – 15 proc.
  • Szymon HOŁOWNIA – 7 proc.
  • Grzegorz BRAUN – 3 proc.
  • Krzysztof STANOWSKI – 3 proc.
  • Adrian ZANDBERG – 2 proc.
  • Magdalena BIEJAT – 2 proc.
  • Marek JAKUBIAK – 1 proc.

Sondaż wyborczy 2025: Opinia24 dla RMF FM z 10-13 lutego 2025 roku

  • Rafał TRZASKOWSKI – 30,9 proc. 
  • Karol NAWROCKI – 21,7 proc.
  • Sławomir MENTZEN – 16,8 proc.
  • Szymon HOŁOWNIA – 4,7 proc.
  • Marek JAKUBIAK – 2,8 proc.
  • Magdalena BIEJAT – 2,1 proc.
  • Adrian ZANDBERG – 2,0 proc.
  • Krzysztof STANOWSKI – 1,6 proc.
  • Joanna SENYSZYN – 0,5 proc.
  • Piotr SZUMLEWICZ – 0,2 proc.

Sondaż wyborczy 2025: United Surveys dla Wirtualnej Polski z 7-9 lutego 2025 roku

  • Rafał TRZASKOWSKI – 36,7 proc. (-1,1)
  • Karol NAWROCKI – 25,3 proc. (+0,3)
  • Sławomir MENTZEN – 9,8 proc.
  • Szymon HOŁOWNIA – 6,6 proc.
  • Magdalena BIEJAT – 5 proc.
  • Krzysztof STANOWSKI – 2,9 proc.
  • Adrian ZANDBERG – 1,7 proc.
  • Marek JAKUBIAK – 1,6 proc.
  • Grzegorz BRAUN – 1,5 proc.
  • Dawid JACKIEWICZ – 0,2 proc.
  • Joanna SENYSZYN – 0,2 proc.
  • Piotr SZUMLEWICZ – 0,1 proc.
  • Katarzyna CICHOS – 0 proc.
  • Marek WOCH – 0 proc.
  • Wiesław LEWICKI – 0 proc.
  • Maciej MACIAK – 0 proc.
  • Wojciech PAPIS – 0 proc.
  • Romuald STAROSIELEC – 0 proc.
  • Paweł TANAJNO – 0 proc.
  • Anna SKIRGIEŁŁO – 0 proc.
  • Dominika JASIŃKA – 0 proc.

Sondaż wyborczy 2025: Instytutu Badań Pollster dla Super Expressu z 8-10 lutego 2025 roku

  • Rafał TRZASKOWSKI – 35 proc.
  • Karol NAWROCKI – 25 proc.
  • Sławomir MENTZEN – 16 proc.
  • Szymon HOŁOWNIA – 8 proc.
  • Krzysztof STANOWSKI – 5 proc.
  • Grzegorz BRAUN – 3 proc.
  • Marek JAKUBIAK – 2 proc.
  • Adrian ZANDBERG – 2 proc.
  • Magdalena BIEJAT – 2 proc.

Sondaż przedwyborczy 2025: Opinia24 dla Radia ZET z 23-29 stycznia 2025 r.

  • Rafał TRZASKOWSKI – 32 proc.
  • Karol NAWROCKI – 24 proc.
  • Sławomir MENTZEN – 15 proc.
  • Szymon HOŁOWNIA – 7 proc.
  • Krzysztof STANOWSKI – 4 proc.
  • Magdalena BIEJAT – 3 proc.
  • Grzegorz BRAUN – 3 proc.
  • Adrian ZANDBERG – 2 proc.
  • Marek JAKUBIAK – 1 proc.
  • Marek WOCH – 0 proc.
  • Piotr SZUMLEWICZ – 0 proc.
  • Joanna SENYSZYN – 0 proc.

Sondaż przedwyborczy 2025: IBRIS dla Onetu z 31 stycznia – 2 lutego 2025 r.

  • Rafał TRZASKOWSKI – 37,3 proc.
  • Karol NAWROCKI – 23,9 proc.
  • Sławomir MENTZEN – 8,9 proc.
  • Szymon HOŁOWNIA – 6,8 proc.
  • Magdalena BIEJAT – 5 proc.
  • Krzysztof STANOWSKI – 3 proc.
  • Grzegorz BRAUN – 1,7 proc.
  • Marek JAKUBIAK – 1,2 proc.
  • Adrian ZANDBERG – 1,1 proc.

Sondaż przedwyborczy 2025: IBRIS dla Polityki z 17-19 oraz 23-24 stycznia 2025 r.

  • Rafał TRZASKOWSKI – 37 proc.
  • Karol NAWROCKI – 25 proc.
  • Sławomir MENTZEN – 8,9 proc.
  • Szymon HOŁOWNIA – 6,4 proc.
  • Magdalena BIEJAT – 4,2 proc.
  • Krzysztof STANOWSKI – 2,5 proc.
  • Grzegorz BRAUN – 1,4 proc.
  • Marek JAKUBIAK – 1,2 proc.
  • Adrian ZANDBERG – 0,9 proc.

Sondaż prezydencki 2025: United Surveys dla Wirtualnej Polski z 24-26 stycznia 2025 r.

  • Rafał TRZASKOWSKI – 37,8 proc.
  • Karol NAWROCKI – 25 proc.
  • Sławomir MENTZEN – 9,7 proc.
  • Szymon HOŁOWNIA – 6,0 proc.
  • Magdalena BIEJAT – 5,6 proc.
  • Krzysztof STANOWSKI – 2,9 proc.
  • Grzegorz BRAUN – 2,0 proc.
  • Marek JAKUBIAK – 1,4 proc.
  • Adrian ZANDBERG – 1,2 proc.
  • Piotr SZUMLEWICZ – 0,2 proc.
  • Joanna SENYSZYN – 0,1 proc.
  • Katarzyna CICHOS – 0 proc.
  • Marek WOCH – 0 proc.
  • Wiesław LEWICKI – 0 proc.
  • Maciej MACIAK – 0 proc.

Sondaż prezydencki 2025: Ogólnopolskiej Grupy Badawczej z 24 stycznia 2025 r.

  • Rafał TRZASKOWSKI – 35,51 proc. (w drugiej turze przegrywa: 49,4 proc.)
  • Karol NAWROCKI – 31,73 proc. (w drugiej turze wygrywa: 50,6 proc.)
  • Sławomir MENTZEN – 15,68 proc.
  • Szymon HOŁOWNIA – 5,35 proc.
  • Grzegorz BRAUN – 3,37 proc.
  • Magdalena BIEJAT – 3,14 proc.
  • Krzysztof STANOWSKI – 2,57 proc.
  • Marek JAKUBIAK – 2,13 proc.
  • Adrian ZANDBERG – 0,52 proc.

PAP/MJ

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 31 marca 2025
Miejsce dla Komitetów Wyborczych