Liz Truss we Wszystko co Najważniejsze

Nasze wyjście z UE jest szansą na zrobienie czegoś inaczej. To szansa na uczynienie naszego kraju bardziej wolnym, bardziej innowacyjnym i bardziej dynamicznym – pisze Liz Truss we Wszystko co Najważniejsze.

.Liz Truss, następczyni Borisa Johnsona na stanowisku premiera Wielkiej Brytanii, na łamach Wszystko co Najważniejsze i The Telegraph zwraca uwagę na największe problemy Zjednoczonego Królestwa. Według niej czas wrócić do konserwatywnych idei, bo tylko w tym duchu może rozkwitać przedsiębiorczość i innowacyjność. Liz Truss we Wszystko co Najważniejsze podkreśla, że największym zagrożeniem i problemem, przed którym stoją brytyjskie władze, jest nie tyle biurokracja i wysokie podatki, co nadchodząca zima.

W ciągu pierwszego tygodnia mój gabinet przedstawi działania dotyczące energii. Następnie zajmiemy się podatkami oraz szerszymi działaniami w zakresie gospodarki. Musimy podjąć trudne decyzje, aby takie sytuacje jak obecna wyeliminować, aby nie powtórzyły się już żadnej jesieni i zimy.

Jednocześnie, od samego początku, przyszła premier Wielkiej Brytanii, podkreśla negatywny wpływ urzędów i obciążeń podatkowych, które zamiast ułatwiać przedsiębiorcom funkcjonowanie, stają się pierwszym poważnym wyzwaniem, często stanowiąc barierę nie do pokonania.

Moje podejście będzie dwojakie. Po pierwsze, należy podjąć natychmiastowe działania w celu rozwiązania problemu zbyt wysokich kosztów życia rodzin i funkcjonowania przedsiębiorstw. Po drugie, konieczna jest realizacja szerszego planu, mającego na celu pobudzenie naszej gospodarki do wzrostu, uczynienie jej bardziej odporną i konkurencyjną. Przywrócenie wzrostu gospodarczego w Wielkiej Brytanii jest najważniejsze.

To co zdaniem Liz TRUSS było słuszną decyzją poprzednich władz Wielkiej Brytanii to brexit.

Nasze wyjście z UE jest szansą na zrobienie czegoś inaczej. To szansa na uczynienie naszego kraju bardziej wolnym, bardziej innowacyjnym i bardziej dynamicznym. Wykorzystam możliwości, jakie dał nam brexit, wykorzystam nasz potencjał, usuwając z naszego prawa do końca 2023 r. uciążliwe przepisy będące wynikiem legislacji unijnej oraz prowadząc politykę zagraniczną i handlową zorientowaną na świat.

Impuls dla brytyjskiej gospodarki ma zapewnić oparcie się na konserwatywnych pomysłach, takich jak cięcia podatkowe i deregulacja. Liz TRUSS wskazuje na konieczność ułatwienia i zwiększenia współpracy dla lokalnych społeczności. Dzięki temu powstaną strefy inwestycyjne z niższymi podatkami i lepszymi warunkami dla innowacji.

W dalszej części artykułu, opublikowanego we Wszystko co Najważniejsze, nowa premier Wielkiej Brytanii ujawnia swój pomysł na Radę Doradców Ekonomicznych, złożoną nie tyle z najlepszych brytyjskich ekonomistów, co z najlepszych na świecie.

Liz TRUSS odpowiada również na pytania, dlaczego sytuacja brytyjskich przedsiębiorstw jest najgorsza od 70 lat oraz w którą stronę powinien pójść brytyjski przemysł energetyczny.

Polecamy artykuł: Nasze wyjście z Unii jest szansą na zrobienie czegoś inaczej

Oprac. MAC
Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 6 września 2022