Już ponad 50 mln zł na rachunku BGK do wpłat na pomoc Ukrainie

Już ponad 50 mln zł na rachunku BGK do wpłat na pomoc Ukrainie

Na specjalne konto, które Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) otworzył w imieniu Narodowego Banku Ukrainy (NBU) darczyńcy wpłacili do tej pory ponad 50 mln zł. Kwota wspierająca naszych wschodnich sąsiadów systematycznie się powiększa. Pieniądze można także wygodnie wpłacać BLIKIEM poprzez stronę www.blik.com/wspieramukraine.

Od pierwszego dnia wojny niemal z całego świata płyną słowa wsparcia i solidarności z Ukrainą i jej obywatelami. Niesienie pomocy jest teraz działaniem priorytetowym, a jednym ze sposobów jest angażowanie się w zbiórki pieniędzy.

Na specjalne konto, które BGK – polski bank rozwoju – otworzył w imieniu Narodowego Banku Ukrainy, darczyńcy wpłacili już ponad 50 mln zł. Zebrane pieniądze pomagają w ochronie kraju i obywateli.

Pomysł otwarcia konta NBU zainicjował zespół Polskiego Standardu Płatności, czyli operator systemu BLIK. Pieniądze można wpłacać na numer rachunku: 91 1130 0007 0080 2394 3520 0002, w tytule przelewu wpisując „Wsparcie dla Ukrainy”. Wpłacane kwoty nie podlegają żadnym prowizjom i w całości są przekazywane Narodowemu Bankowi Ukrainy. 

Płatności można także dokonać korzystając z BLIKA, na specjalnie utworzonej stronie www.blik.com/wspieramukraine. Do tej pory za pośrednictwem strony użytkownicy BLIKA zrealizowali ponad 5,4 tys. wpłat na kwotę blisko 950 tys. zł.

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) to polski bank rozwoju, jedyna taka instytucja w kraju. BGK wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Polski. Jego działania wpływają na powstawanie miejsc pracy, budowę mieszkań, rozwój infrastruktury i poprawę jakości powietrza. Bank dba o przyszłe pokolenia – buduje kapitał społeczny, rozwija przedsiębiorczość i zapewnia odpowiedzialne finansowanie. Jest obecny w każdym regionie Polski, a także za granicą – ma swoje przedstawicielstwa w Brukseli, Londynie, Frankfurcie nad Menem i Amsterdamie. BGK wspiera eksport i ekspansję zagraniczną polskich firm. Jest pomysłodawcą, współzałożycielem i głównym udziałowcem Funduszu Trójmorza, który inwestuje w infrastrukturę transportową, energetyczną i cyfrową w krajach regionu Trójmorza. BGK, poprzez współpracę z biznesem, sektorem publicznym i instytucjami finansowymi, odpowiada na potrzeby gospodarcze oraz podejmuje szereg inicjatyw promujących zrównoważony rozwój.

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 12 kwietnia 2022