Podcasty Najważniejsze. Sabino CASSESSE: Manifest intelektualisty

Manifest intelektualisty

Photo of Prof. Sabino CASSESE

Prof. Sabino CASSESE

Włoski prawnik i nauczyciel akademicki, w latach 1993–1994 minister spraw wewnętrznych, sędzia włoskiego Sądu Konstytucyjnego. Wykłada historię instytucji politycznych w Scuola Normale Superiore di Pisa.

Ryc. Fabien CLAIREFOND

zobacz inne teksty Autora

Intelektualista przemawia z „katedry”: wygłasza wykłady, pisze w gazetach i czasopismach, bierze udział w audycjach radiowych lub telewizyjnych. „Katedra” stanowi część jego roli: również dlatego intelektualista jest słuchany bardziej niż inni. A przynajmniej tak było dotychczas. Coś innego dzieje się bowiem w dobie internetu, kiedy każdy może objąć katedrę, a niektóre media, zwykle otwarte i przychylne dla intelektualistów, docierają dziś do coraz mniejszej liczby osób – twierdzi prof. Sabino CASSESE

.W kolejnym podcaście “Wszystko Co Najważniejsze” prof. Sabino CASSESE odpowiada na pytanie, po co dziś światu intelektualiści. Zapraszamy do wysłuchania artykułu pt. “Manifest intelektualisty”.

Czyta: Mateusz MLECZKO

Każdy nowy odcinek udostępniany jest co piątek na stronie Wszystko co Najważniejsze, a także na YouTubeSpotify, platformie AnchorApple PodcastsBreaker, Castbox, Google PodcastsOvercastPocket Casts i RadioPublic.

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 19 sierpnia 2022