

Michał KŁOSOWSKI
I co z tą Polską? Inaczej myślimy, inaczej działamy, inaczej pracujemy…
Pokolenie urodzone w latach 80. i 90. widziało na własne oczy, dokąd prowadzi zaślepienie pracą i – nazwijmy rzeczy po imieniu – chciwość. Największa liczba rozwodów w historii Polski, coraz częstsze problemy psychologiczne i kłopoty z tożsamością, depresje i samotność. Jestem przekonany, że nie o to chodziło w transformacji ustrojowej.

Prof. Piotr DŁUGOSZ
Neurotyczne pokolenie koronawirusa
Początek pandemii COVID-19 przyniósł powszechny lęk, zwłaszcza wśród osób starszych, szczególnie narażonych na ciężki przebieg choroby. Jednak z czasem okazało się, że pod względem komfortu psychicznego to młodzi okazali się grupą najbardziej wrażliwą.

Jakub WIECH
Dla tego pokolenia to koniec strefy komfortu
Pandemia COVID-19 może nauczyć najmłodsze, beztroskie pokolenia mieszkańców Zachodu odpowiedzialności. Niestety, w brutalny sposób.

Jan BŁOŃSKI
Epidemia obnażyła bezradność „millenialsów” wobec kryzysu. I nic w tym dziwnego.
Moje pokolenie nie jest przygotowane do sytuacji kryzysowej. Ale czy można mieć o to do nas pretensje? Od urodzenia wmawiano nam, że żyjemy w najlepszym z możliwych światów, a głównym problemem jest nasza roszczeniowość

Jakub SAWULSKI
Pokolenie ’89 wobec nowej dekady
Dzisiejsi 25–35-latkowie znają rzeczywistość europejską i chcą, aby w Polsce było tak samo jak w Europie Zachodniej.

Gosia FRASER
Pokolenie Y Jaki świat przyszłości zafunduje nam pokolenie tworzące dziś internet?
Czy na podstawie informacji o tym, jak „generacja Y” korzysta z internetu, można przewidzieć, jak będzie wyglądał świat przez nią zarządzany – pisze Gosia FRASER.