Prof. Krzysztof PODEMSKI: Turyści powinni zobaczyć Buczę
Prof. Krzysztof PODEMSKI

Prof. Krzysztof PODEMSKI

Turyści powinni zobaczyć Buczę

Mamy niepowtarzalną okazję, by pokazać światu ogromne zagrożenie, jakie niesie autorytarna władza. Wobec tego to nie tyle możliwość, ile nasz obowiązek, by zapraszać ludzi do miejsc naznaczonych bezsensownie przelaną ludzką krwią.

François de CLOSETS: Pandemia okazją do zerwania z dotychczasowym modelem turystyki
François de CLOSETS

François de CLOSETS

Pandemia okazją do zerwania z dotychczasowym modelem turystyki

Cały system turystyczny za sprawą Covid-19 stanął i będzie miał spore trudności z ruszeniem od nowa. Pojawia się szansa, aby ruszył na nowych zasadach. Nadchodzi czas nowej turystyki, która pozwoli ukazać piękno naszej planety wszystkim jej mieszkańcom.

Paweł JABŁOŃSKI: Odbudujmy Śląski Wersal
Paweł JABŁOŃSKI

Paweł JABŁOŃSKI

Odbudujmy Śląski Wersal

Zamki nad Loarą są symbolem wielkości Francji, a pałace renesansowych Włoch – dobrobytu Italii. Symbolem Polski i naszą turystyczną perłą mogą stać się Górny Śląsk i Zagłębie Dąbrowskie. Od średniowiecznego zamku Kazimierza Wielkiego w Będzinie, poprzez niezwykłą poprzemysłową architekturę dawnych hut, kopalń i fabryk, modernizm lat międzywojennych, aż po koronny klejnot: odbudowany „Śląski Wersal” – już wkrótce cały region może zmienić się w wielki magnes przyciągający turystów z całej Polski i Europy.

Jean-Marc FENET: "Odwiedzić Francję … czyli dlaczego, nie bez powodu, Francja zajmuje pierwsze miejsce wśród najczęściej odwiedzanych przez turystów krajów na świecie"
Jean-Marc FENET

Jean-Marc FENET

"Odwiedzić Francję … czyli dlaczego, nie bez powodu, Francja zajmuje pierwsze miejsce wśród najczęściej odwiedzanych przez turystów krajów na świecie"

Zatem przyjaciele Francji z Polski są mile widziani w naszym kraju, którego historia tak wiele razy splatała się z dziejami Polski. Niech odkryją – lub na nowo odkryją – Paryż, w którym w XIX wieku znalazła schronienie polska dusza i który nadal symbolizuje szczególną więź łącząca nasze kraje. Niech dotrą do regionów mało im znanych, do Normandii, Bretanii, Burgundii, na południowy zachód.