Julia MISTEWICZ-DELANNE
Miesiąc w Paryżu. Dziesięć pomysłów. Listopad 2023
Każdy miesiąc rozpoczynamy od rekomendacji tego, co w najbliższym czasie warto zobaczyć, usłyszeć, przeżyć w intelektualnej i kulturalnej stolicy kontynentu.
Julia MISTEWICZ-DELANNE
Miesiąc w Paryżu. Dziesięć pomysłów. Październik 2023
Każdy miesiąc rozpoczynamy od rekomendacji tego, co w najbliższym czasie warto zobaczyć, usłyszeć, przeżyć w intelektualnej i kulturalnej stolicy kontynentu. Wybór tego, co najważniejsze!
Ernest MIROSŁAW
Kraków bez pomysłu na rozwój turystyki
Mimo szumnych dokumentów przedstawionych przez naukowców Urząd Miasta Krakowa nie ma żadnej koncepcji rozwoju turystyki.
Julia MISTEWICZ-DELANNE
Miesiąc w Paryżu. 10 pomysłów. Październik 2022
Każdy miesiąc rozpoczynamy od rekomendacji tego, co w najbliższym czasie warto zobaczyć, usłyszeć, przeżyć w intelektualnej i kulturalnej stolicy kontynentu. Wybór tego, co najważniejsze!
Prof. Krzysztof PODEMSKI
Turyści powinni zobaczyć Buczę
Mamy niepowtarzalną okazję, by pokazać światu ogromne zagrożenie, jakie niesie autorytarna władza. Wobec tego to nie tyle możliwość, ile nasz obowiązek, by zapraszać ludzi do miejsc naznaczonych bezsensownie przelaną ludzką krwią.
Beata PAWLIKOWSKA
Nie żyjemy w najlepszym ze światów, ale w czasach najbardziej wygodnych
Rozwój technologiczny wzrasta równomiernie ze wzrostem przypadków depresji i innych chorób cywilizacyjnych, w tym chorób serca, cukrzycy i nowotworów. Moim zdaniem nie żyjemy w najlepszym możliwym świecie. Żyjemy w świecie najbardziej wygodnym.
Julia MISTEWICZ-DELANNE
Miesiąc w Paryżu. Dziesięć pomysłów. Sierpień 2021
OD REDAKCJI: Każdy miesiąc zaczynamy od rekomendacji tego, co w najbliższym czasie wypadałoby zobaczyć, usłyszeć, przeżyć w intelektualnej i kulturalnej stolicy kontynentu. Wybór tego, co najważniejsze!
François de CLOSETS
Pandemia okazją do zerwania z dotychczasowym modelem turystyki
Cały system turystyczny za sprawą Covid-19 stanął i będzie miał spore trudności z ruszeniem od nowa. Pojawia się szansa, aby ruszył na nowych zasadach. Nadchodzi czas nowej turystyki, która pozwoli ukazać piękno naszej planety wszystkim jej mieszkańcom.
Paweł JABŁOŃSKI
Odbudujmy Śląski Wersal
Zamki nad Loarą są symbolem wielkości Francji, a pałace renesansowych Włoch – dobrobytu Italii. Symbolem Polski i naszą turystyczną perłą mogą stać się Górny Śląsk i Zagłębie Dąbrowskie. Od średniowiecznego zamku Kazimierza Wielkiego w Będzinie, poprzez niezwykłą poprzemysłową architekturę dawnych hut, kopalń i fabryk, modernizm lat międzywojennych, aż po koronny klejnot: odbudowany „Śląski Wersal” – już wkrótce cały region może zmienić się w wielki magnes przyciągający turystów z całej Polski i Europy.
Sally EVERETT
Dlaczego turyści płacą więcej. I dlaczego bywa to moralnie uzasadnione
Oczekiwanie, że turysta zapłaci więcej za korzystanie z atrakcji turystycznej w zamian za możliwość ochrony i utrzymania tych miejsc w dobrej kondycji przez lokalnych mieszkańców, wydaje się moralnie uzasadnione.
Jean-Marc FENET
"Odwiedzić Francję … czyli dlaczego, nie bez powodu, Francja zajmuje pierwsze miejsce wśród najczęściej odwiedzanych przez turystów krajów na świecie"
Zatem przyjaciele Francji z Polski są mile widziani w naszym kraju, którego historia tak wiele razy splatała się z dziejami Polski. Niech odkryją – lub na nowo odkryją – Paryż, w którym w XIX wieku znalazła schronienie polska dusza i który nadal symbolizuje szczególną więź łącząca nasze kraje. Niech dotrą do regionów mało im znanych, do Normandii, Bretanii, Burgundii, na południowy zachód.