Prof. Stéphane COURTOIS
Od rewolucji francuskiej do rewolucji październikowej
Rewolucja francuska była przez ponad sto lat pierwowzorem i punktem odniesienia dla wszystkich, którzy występowali przeciw monarchiom.
David SATTER
Prof. Grzegorz KUCHARCZYK
Prof. Stéphane COURTOIS
Prof. Stephen HICKS
Polacy w starciu z totalitaryzmami
Na pytanie dotyczące tego „jak Zachód postrzega II wojnę światową?” odpowiadają prof. Stéphane Courtois, prof. Stephen Hicks, prof. Grzegorz Kucharczyk i David Satter.
Prof. Stéphane COURTOIS
Lenin. Wynalazca totalitaryzmu
Chociaż światowy system komunistyczny załamał się w latach 1989-1991, wciąż znajdujemy przykłady leninowskiej potęgi w różnych krajach, w których nadal działają partie komunistyczne, a ślady jego myśli nadal pojawiają się w debacie publicznej nawet dzisiaj: w czasach, w których pojawił się nowy totalitaryzm, zapoczątkowany w 1979 roku islamistyczną rewolucją ajatollaha Chomeiniego.
Prof. Stéphane COURTOIS
Rosyjska twarz komunizmu. Przemoc, terror i niewola
Dlaczego współczesny komunizm, który pojawił się w 1917 roku, prawie natychmiast przekształcił się w krwawą dyktaturę, a następnie w zbrodniczy reżim?
Prof. Stéphane COURTOIS
Dopóki nie rozliczymy poprzedniej wojny, chronione bezkarnością zbrodnie będą się powtarzać
Putin jest otoczony bandą złodziei, którzy okradli kraj i naród, wzbogacając się na tym. To samo planowali zrobić na Ukrainie. Putin ma więc pretensje do Zachodu, że ten uniemożliwił mu zagarnięcie tego „łakomego kąska” – mówi prof. Stéphane COURTOIS
Prof. Stéphane COURTOIS
Rewizjonizm Putina a prawdziwa historia narodu ukraińskiego
Władimir Putin kontynuuje niszczenie Ukrainy, która przeszła przez ludobójczy wielki głód wywołany przez Stalina (około 4 milionów ofiar), przez aneksje, eksterminacje
Prof. Stéphane COURTOIS
Rozbiór Europy. Pakt Hitler-Stalin
Hitler musiał mieć pewność, jak w chwili najazdu na Polskę zachowa się ZSRR.
Prof. Stéphane COURTOIS
Tak oto zaczynał się rozbiór Europy
Mołotow wysłał euforyczną wiadomość do Stalina: „Hitler nie kryje dużego zainteresowania porozumieniem w kwestii stref wpływów i wzmocnieniem przyjaźni z ZSRR”.
Prof. Stéphane COURTOIS
Росія ніколи не забувала про Україну
Від 1918 аж по 1991 рік радянська влада не переставала боротися, за допомогою масового терору з національними прагненнями українців, хочучи вогнем і мечем змусити їх до підкорення владі СРСР.
Prof. Stéphane COURTOIS
Rewizjonizm Putina a prawdziwa historia narodu ukraińskiego
Putin „zapomina”, że Ukraina ma długą, ponadtysiącletnią historię, sięgającą Rusi – pierwszego państwa słowiańskiego, rozciągającego się na olbrzymim obszarze od Bałtyku po Morze Czarne, w tym na ziemiach między Dnieprem i Dniestrem, ze stolicą w Kijowie.