Podcasty Najważniejsze. Stéphane COURTOIS: Rewizjonizm Putina a prawdziwa historia narodu ukraińskiego

Rewizjonizm Putina a prawdziwa historia narodu ukraińskiego

Photo of Prof. Stéphane COURTOIS

Prof. Stéphane COURTOIS

Francuski historyk i profesor uniwersytecki, kierownik badań we francuskim Narodowym Centrum Badań Naukowych (CNRS), profesor Katolickiego Instytutu Studiów Wyższych (ICES) w La Roche-sur-Yon oraz kierownik kolekcji specjalizującej się w historii ruchów komunistycznych i państw komunistycznych.

Ryc. Fabien CLAIREFOND

zobacz inne teksty Autora

Władimir Putin kontynuuje niszczenie Ukrainy, która przeszła przez ludobójczy wielki głód wywołany przez Stalina (około 4 milionów ofiar), przez aneksje, eksterminacje – wskazuje Stéphane COURTOIS

.Zapraszamy do wysłuchania artykułu pt. “Rewizjonizm Putina a prawdziwa historia narodu ukraińskiego”. Stéphane COURTOIS w podcaście Wszystko co Najważniejsze.

Rada Komisarzy Ludowych dopuściła się bezczelnej ingerencji w wewnętrzne sprawy Ukrainy, przypisując temu krajowi ponadto odpowiedzialność za wojnę, którą sama wypowiadała! Modelowy przykład kłamstwa, manipulacji, dezinformacji i gróźb, które staną się chlebem powszednim totalitarnej Rosji w przyszłości. Wobec braku odpowiedzi doszło z rozkazu Lenina do proklamowania 25 grudnia w Charkowie sowieckiej Republiki Ukraińskiej, którą to Lenin natychmiast uznał. Kijów został zajęty 8 lutego 1918 roku. Zatem mniej niż pół roku po przejęciu władzy szef bolszewików wypowiedział wojnę narodowi, któremu publicznie przyznał wcześniej prawo do samostanowienia. Orwell raz jeszcze!

Każdy nowy odcinek udostępniany jest co piątek na stronie Wszystko co Najważniejsze, a także na YouTube, Spotify, platformie Anchor, Apple Podcasts, Breaker, Castbox, Google Podcasts, Overcast, Pocket Casts i RadioPublic.

Poprzednie odcinki Podcastów Najważniejsze: [LINK]

Podcasty Najważniejsze: „Najważniejszą ze sztuk jest sztuka opowiadania dobrych historii”, jak pisał Jeremy DONOVAN. Snucie opowieści to nie tylko umiejętność, kluczowa jest nie tylko to, co mówimy, ale także w jaki sposób. To jak się komunikujemy oraz co możemy zrobić, aby rozumieć się lepiej. Dlatego teraz naszych tekstów można także słuchać.

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 6 listopada 2022