Reinhard BÜTIKOFER: Niemcy nie mogą lekceważyć zastrzeżeń Polski do Nord Stream 2 Reinhard BÜTIKOFER: Niemcy nie mogą lekceważyć zastrzeżeń Polski do Nord Stream 2
Reinhard BÜTIKOFER

Reinhard BÜTIKOFER

Niemcy nie mogą lekceważyć zastrzeżeń Polski do Nord Stream 2

Niemiecko-rosyjski projekt, który ignoruje Polskę, budzi mroczne historyczne wspomnienia. Dodatkowo Nord Stream 2 podważa bezpieczeństwo Ukrainy, krajów nadbałtyckich i innych państw leżących nad Bałtykiem. Służy przede wszystkim autorytarnemu reżimowi Putina i jego agresywnej polityce – pisze Reinhard BÜTIKOFER

Stanisław ŻARYN: Putin's text distorts history Stanisław ŻARYN: Putin's text distorts history
Stanisław ŻARYN

Stanisław ŻARYN

Putin's text distorts history

Putin’s article is another attempt by Russia to use plots of history in the current imperial policy and to build a new security structure in Europe based on the West-Russia agreement.

Neil MELVIN: Zachód jest zbyt ospały wobec Rosji Neil MELVIN: Zachód jest zbyt ospały wobec Rosji
Neil MELVIN

Neil MELVIN

Zachód jest zbyt ospały wobec Rosji

Zachód wykazuje się reaktywnością, ospałością w nakładaniu sankcji i brakiem czytelnego planu. Zbyt często Zachodowi nie udaje się przewidzieć działań Kremla, zrozumieć jego intencji czy w pełni pojąć dynamiki bezpieczeństwa w krajach euroazjatyckich.

Nicolas TENZER: La Russie de Poutine - le test décisif pour l’Europe Nicolas TENZER: La Russie de Poutine - le test décisif pour l’Europe
Nicolas TENZER

Nicolas TENZER

La Russie de Poutine - le test décisif pour l’Europe

Un jour, la Russie sera libre, car telle est la volonté du peuple russe, en particulier de sa jeunesse. Mais tous les dissidents nous le demandent; renforçons notre action contre le régime, notamment en arrêtant Nordstream 2 et en appliquant un régime de sanctions étendues contre le premier cercle de Poutine et tous ceux coupables ou complices d’atteintes graves aux droits de l’être humain.

Prof. Cyrille BRET: Rosja, Nawalny i dylemat Sołżenicyna Prof. Cyrille BRET: Rosja, Nawalny i dylemat Sołżenicyna
Prof. Cyrille BRET

Prof. Cyrille BRET

Rosja, Nawalny i dylemat Sołżenicyna

Powrót Nawalnego do Rosji jest problemem dla tamtejszego reżimu – który musi zająć stanowisko. Na kilka miesięcy przed wyborami do Dumy rząd Miszustina stoi przed alternatywą: okazać słabość (wypuszczając Nawalnego) czy też dać ujście represjom wobec niego, czyniąc go bohaterem opozycji.

Bernard GUETTA: To początek końca Putina na Kremlu Bernard GUETTA: To początek końca Putina na Kremlu
Bernard GUETTA

Bernard GUETTA

To początek końca Putina na Kremlu

Proces upadku reżimu Putina może trwać nawet kilka lat, ale nie mam wątpliwości, że już się rozpoczął. Rosyjskie służby (FSB, GRU) to zwykli nieudacznicy.

Agnieszka LEGUCKA: Konstytucja Putina. Głosowanie za przyszłością Rosji Agnieszka LEGUCKA: Konstytucja Putina. Głosowanie za przyszłością Rosji
Prof. Agnieszka LEGUCKA

Prof. Agnieszka LEGUCKA

Konstytucja Putina. Głosowanie za przyszłością Rosji

Przy poprzednich wyborach komisje nie miały obiekcji dosypywać kart do głosowania, chociaż śledziły je zainstalowane w punktach wyborczych kamery. Teraz żadnych kamer nie było, to i możliwości „malowania głosów” były większe.

Stanisław ŻARYN: Propaganda w czasach zarazy Stanisław ŻARYN: Propaganda w czasach zarazy
Stanisław ŻARYN

Stanisław ŻARYN

Propaganda w czasach zarazy

Gdy wysiłki rządów w wielu krajach świata koncentrują się na walce z pandemią koronawirusa, Rosja prowadzi działania propagandowe i dezinformacyjne, wykorzystując COVID-19 do własnych celów politycznych. Kreml dąży do zniesienia sankcji nałożonych po agresji na Ukrainę. Jednocześnie atakuje te kraje, które mogą stać na drodze planom Moskwy. Wśród celów działań propagandowych znajduje się Polska.

Roger MOORHOUSE: Insolence of Putin’s Russia Roger MOORHOUSE: Insolence of Putin’s Russia
Roger MOORHOUSE

Roger MOORHOUSE

Insolence of Putin’s Russia

There is no grain of truth in the accusations aimed at Poland that its cooperation with Hitler led to the outbreak of World War II.

Mateusz MORAWIECKI: Naród rosyjski zasługuje na prawdę Mateusz MORAWIECKI: Naród rosyjski zasługuje na prawdę
Mateusz MORAWIECKI

Mateusz MORAWIECKI

Naród rosyjski zasługuje na prawdę

Naród rosyjski – największa ofiara Stalina, jednego z najokrutniejszych zbrodniarzy w historii świata – zasługuje na prawdę. Głęboko wierzę w to, że naród rosyjski jest narodem ludzi wolnych – i że odrzuca stalinizm, nawet gdy władza prezydenta Putina stara się go zrehabilitować. Nie ma zgody na zamianę katów z ofiarami, sprawców okrutnych zbrodni z niewinną ludnością i napadniętymi państwami. W imię pamięci o ofiarach i w imię wspólnej przyszłości musimy dbać o prawdę. 

Prof. Cyrille BRET: Czy Polacy powinni obawiać się zbliżenia Macron - Putin? Prof. Cyrille BRET: Czy Polacy powinni obawiać się zbliżenia Macron - Putin?
Prof. Cyrille BRET

Prof. Cyrille BRET

Czy Polacy powinni obawiać się zbliżenia Macron - Putin?

Francuska dyplomacja zawsze próbowała prowadzić dialog z Rosją (i vice versa), ponieważ wiele palących kwestii polityki światowej wymaga współpracy Moskwy i Paryża. Nie rozwiążemy problemu Syrii jedynie poprzez format z Astany (Rosja, Iran, Turcja), tym bardziej że Stany Zjednoczone nie są obecnie zbytnio ukierunkowane na współpracę. Paryż jest niezbędny. Podobnie w przypadku porozumienia atomowego z Iranem z 2015 roku: tylko Rosja i Francja mogą stanowić przeciwwagę dla napięcia wywoływanego przez Amerykanów. Nie powinno nas więc dziwić, że oba kraje szukają zacieśnienia stosunków we wszystkich tych sprawach, w których ich interesy są zbieżne.

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam