Prof. Stephen BULLIVANT: Walka z pandemią to innowacja przyniesiona przez chrześcijan
Prof. Stephen BULLIVANT

Prof. Stephen BULLIVANT

Walka z pandemią to innowacja przyniesiona przez chrześcijan

Prawdziwie chrześcijańskie wartości od dawna są zakorzenione w myśli Zachodu, lecz same społeczeństwa zachodnie często są już daleko od swoich założycielskich ideałów. Najbardziej jest to widoczne w kwestiach ochrony życia.

Kard. Robert SARAH: O czym pandemia przypomniała nam wszystkim?
Kard. Robert SARAH

Kard. Robert SARAH

O czym pandemia przypomniała nam wszystkim?

Wirus pokazał, że świat mimo zapewnień o pełnej kontroli bezpieczeństwa wciąż jest paraliżowany strachem przed śmiercią. Świat może rozwiązać kryzys sanitarny. Poradzi sobie zapewne również z kryzysem ekonomicznym. Ale nigdy nie pojmie tajemnicy śmierci. Bo tylko wiara daje odpowiedź.

Łukasz KOŁTUNIAK: O Jerzym Turowiczu - polskim patriocie burzącym filozoficzne podstawy antysemityzmu
Łukasz KOŁTUNIAK

Łukasz KOŁTUNIAK

O Jerzym Turowiczu - polskim patriocie burzącym filozoficzne podstawy antysemityzmu

Wśród wielu zasług trudno przecenić wkład Jerzego Turowicza w dialog polsko-żydowski. Życie redaktora „Tygodnika Powszechnego” przypadło na okres wielu kryzysowych momentów, takich jak Marzec 1968, kryzys wokół emisji filmu „Shoah” czy dyskusja wokół artykułu Jana Błońskiego „Biedni Polacy patrzą na getto”. Turowicz zawsze wnosił do tych dyskusji umiar oraz ważenie polskich i żydowskich racji.

Jerzy POLACZEK: "O naturalnych preferencjach dla uchodźców chrześcijańskich z Bliskiego Wschodu"
Jerzy POLACZEK

Jerzy POLACZEK

"O naturalnych preferencjach dla uchodźców chrześcijańskich z Bliskiego Wschodu"

Jest to bardziej naturalne, by absorbować ludzi, którzy są nam bliscy kulturowo i językowo, niż sztucznie usiłować włączyć w społeczeństwo ludzi o bardzo różnej od naszej tożsamości kulturowej. Biorąc pod uwagę, że większość uchodźców przybywających na południe Europy to muzułmanie, ich asymilacja w Polsce byłaby o wiele trudniejsza, jeśli w ogóle możliwa, niż osób z kręgu tradycji chrześcijańskiej.

Jerzy POLACZEK: "Polska musi znaleźć miejsce dla chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie"
Jerzy POLACZEK

Jerzy POLACZEK

"Polska musi znaleźć miejsce dla chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie"

Mam nadzieję, że ten mój głos nie pozostanie bez echa, a Polska będzie aktywnie mobilizować społeczność międzynarodową i uczestniczyć w akcjach na rzecz obrony niewinnych ofiar fanatycznych zbrodniarzy tzw. Państwa Islamskiego. Dodajmy — zbrodniarzy, których wyrzeka się już większość światowej społeczności islamskiej.